Anasayfa / Genel / Üzerindeki Sekiz Evin Denize Sürüklendiği, Norveç’teki Devasa Toprak Kayması (Video)

Üzerindeki Sekiz Evin Denize Sürüklendiği, Norveç’teki Devasa Toprak Kayması (Video)

Norveç ’in Finnmark şehrinde yer alan Alta kasabasında 610 metre uzunluğunda bir toprak parçası heyelan sonucu denize karıştı. Lokal kaynaklar, olayın saat 15:45’te polise haber verildiğini ve kısa sürede hava ve denizden kurtarma operasyonu başlatıldığını belirtiyor.

Heyelan anına dair kaydedilen videoda, üzerinde evlerin ve kulübelerin olduğu büyük bir toprak parçasının denize dürüst sürüklendiği görülüyor. Lokal basına konuşan bir kasaba sakini, büyük bir patlama sesi duyduğunu ve heyelanın farkına vardıktan sonradan var gücüyle koşmaya başladığını söyledi.

Korkunç olayda neyseki hiç can kaybı yaşanmadı

toprak kayması norveç

Risk devam ettiği için bölgeye karadan giremeyen kurtarma ekipleri, deniz ve hava operasyonu ile olaya müdahale etti. Lokal haber kaynaklarının polisten aldığı bilgilere göre, heyelan esnasında kimseye hasar gelmedi. Hem bölgenin iyice boşaltıldığı da gelen haberler aralarında.

Arama-kurtarma operasyonunun başındaki isim olan Sten-Rune Nikolaisen, helikopterle bölgede keşif yaptıklarını ancak hiç kimseye rastlamadıklarını belirtti. Lokal basında çıkan haberlere tarafından, heyelan yaşandıktan birkaç saat daha sonra birkaç küçük toprak kayması daha meydana geldi. 

Toplam sekiz evin toprak aşağı kaldığı belirtiliyor

heyelan norveç video

Norveç Su Kaynakları ve Enerji Direktörlüğü (NVE), önümüzdeki birkaç gün daha heyelan riskininin devam edeceğini açıkladı. 610 metre çapında bir toprak parçasının denize sürüklendiği heyelanın çarpıcı görüntülerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

Norveç ’te yaşanan korkunç heyelanın videosu

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir