Anasayfa / Genel / Uyurken Oynayabileceğiniz Oyun Pokémon Sleep’in Bazı Detayları Ortaya Çıktı

Uyurken Oynayabileceğiniz Oyun Pokémon Sleep’in Bazı Detayları Ortaya Çıktı

The Pokemon Company‘nin 2016 yılında Niantic iş birliğiyle Pokemon deneyimini arttırılmış realite ile akıllı telefon kullanıcılarıyla buluşturmasının peşinde şirket, Pokemon oyununu ve konseptini farklı bir aşamaya taşımak namına 2019 yılında Pokemon Sleep uygulamasını duyurmuştu. Uykuyu eğlenceye çevirme mantığıyla geliştirilen bu başvuru hakkında bir süredir yeni gelişme ortaya çıkmamıştı. 

Keza iOS ayrıca de Android‘e geleceği doğrulanan Pokemon Sleep’in geliştiriciliğini bu sefer Pokemon GO geliştiricisi olan Niantic ile birlikte Select Button üstleniyor. Ne tamamen oyun ne de bütünüyle uyku peşine düşüp takip uygulaması olarak tanımlanabilen bu yeni Pokemon uygulaması, The Pokemon Company kadar “Pokemon Sleep’te kullanıcıların uyuduğu ve uyandığı zaman, oyunu etkileyecek ve oyun, bu sayede uykuyu bir eğlenceye dönüştürecek” biçiminde açıklanıyor. Bu bağlamda Pokemon Sleep, her iki öğeyi de içerisinde barındırmayı planlıyor. 

Pokemon Sleep hakkında bilinenler:

Pokemon Sleep

Ortaya çıkan bilgilere göre Pokemon Sleep’in Pokemon GO gibi tamamıyla bir oyun olmak yerine daha çok uyku peşine düşüp takip özelliklerine yoğunlaşan bir kullanım olacağı düşünülüyor. Şirketin yaptığı açıklamaya bakacak olursak Pokemon Sleep’in konsepti şu şekilde tahmin edilebilir: Pokemon Sleep, oyuncuların uyuduğu vakitleri takip ederek oyuncuların uyku hedeflerini ne kadar tamamlayabildiklerine bakacak ve bu hedefler tamamlanabilirse oyuncular, oyunda açıklanmış ödüller veya tamamlanamazsa oyunda belirtilmiş cezalar alacak.

Hem Pokemon Sleep ile beraber Pokemon GO Plus cihazının da yeni bir sürümü gelecek. Pokemon GO Plus’a yeni gelecek olan sürümle oyuncular, normalde Pokemon GO oyunu için kullandıkları Pokemon GO Plus cihazını Pokemon Sleep’in uyku verilerini toplaması için kullanabilecek. Pokemon’un resmi Twitter sayfasında yapılan açıklamaya göre oyuncular gündüz Pokemon GO Plus’larını olağan oyun için kullanabilirken akşamları uyku esnasında yastıklarına yerleştirerek Pokemon Sleep için uyku verilerini toplayabilecek. Pokemon Sleep’in ne süre çıkacağıysa az önce belli yok lakin bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor. 

Hakkında admin

Check Also

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'yu Türkiye'de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu Türkiye’de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatlarını açıkladığı iPhone 12 serisinden iki model ön siparişe açıldı. iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir