Anasayfa / Genel / UserBenchmark ile Bilgisayarın Performansı Nasıl Test Edilir?

UserBenchmark ile Bilgisayarın Performansı Nasıl Test Edilir?

UserBenchmark.com bilgisayarınızın performansını test etmek için kullanabileceğiniz elverişli bir web sitesi. Hatta bu konuda dünyada en fazla tercih edilen sitelerin başında gelmekte. Site göre yapılan bu testler bireysel bilgisayarınızın CPU (İşlemci), GPU (Grafik İşlemci), SSD, HDD, RAM ve USB aygıtları gibi sahip olduğu donanım özelliklerini ortaya koyuyor. Bu siteyi en iyi benchmark sitelerinden biri yapan yönlerinden birisi de yapacağınız testleri sizin gibi kişisel bilgisayarını test etmiş olan öteki kullanıcılar ile karşılaştırabiliyor olmanız.

Bilgisayarınızın hangi parçalarının cılız veya hangi parçalarının iyi durumda olduğunu bilmeniz, bilgisayarınızın dilekçe ömrü ve sağlığı için oldukça kayda değer. Biz de Webtekno ailesi olarak Userbenchmark.com ’un nasıl bir kullanıcı deneyimi sunduğunu siz değerli okuyucularımıza aktardığımız rehberimizle sizlerle birlikteyiz. İsterseniz lafı daha artı uzatmadan sizleri rehberimizle başbaşa bırakalım.

UserBenchmark Nedir, Nasıl Kullanılır?

benchmark

UserBenchmark ilk önce da belirttiğimiz gibi kişisel bilgisayarınızın performansını siteden indireceğiniz kurulumu epeyce basit bir program yardımıyla test edebileceğiniz bir benchmark sitesidir. UserBenchmark.com sitesini kullanarak kolay bir şekilde bilgisayarınızı performans testine sokabilirsiniz. Keza daha önce bu siteyi kullanmış olan kullanıcıların bilgisayarlarının performansı ile kendi bilgisayarınızın performansını kıyaslayabilirsiniz. 

Teste başlamak için öncelikle yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor. Bu basit adımları gerçekleştirdikten sonradan kişisel bilgisayarınızın dünya çapındaki diğer bilgisayarlarla olan performans kıyaslamasını kolayca yapabilecek ve bilgisayar bileşenleriyle ilgili çok daha ayrıntılı bilgilere sahip olacaksınız.

UserBenchmark Nasıl Yapılır?

Adım #1:  www.userbenchmark.com sitesine gidin. Adım #2: Sitede yer alan benchmark programını indirin. Adım #3: Programı çalıştırıp “Run” butonuna tıklayın.

İşlemleri tamamladıktan daha sonra program test sonuçlarını görmeniz için sizi otomatik olarak kendi web sitesindeki sayfaya yönlendirecek. Bu sayfadan bireysel bilgisayarınızın benchmark sonuçlarını diğer kullanıcılarla da kıyaslayabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızın sahip olduğu donanımları tüm detaylarıyla öğrenebilir ve bilgisayarınızla ilgili daha pozitif bilgiye sahip olabilirsiniz.  

Yapılan testler Gaming, Desktop ve Workstation elde etmek üzere 3 öbür kategoride sonuçlandırılarak kullanıcılara sunulmaktadır. Burada bilgisayarınızın hangi bölümde daha iyi yada fena olduğunu görmek muhtemel. Ayrıca bu test sonuçları doğru bilgisayarınızın sahip olduğu teste sokulan tüm donanımlar hakkında da epeyce detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Adım #1:  www.userbenchmark.com sitesine gidin

userbenchmark.com

UserBenchmark ’ın ücretsiz performans test uygulamasını indirip bilgisayarınızı detaylı bir benchmark testine sokmak için başta burada yer alan linke tıklayarak UserBenchmark ’ın web sayfasına gidin. Testi yerine getirmek için zorunlu programa site üzerinden zahmetsizce ulaşabileceksiniz.

Adım #2: Sitede bulunan benchmark programını indirin

userbenchmark nedir

UserBenchmark ’ın web sayfasında bulunan butona tıklayarak test programını bilgisayarınıza indirin ve programı çalıştırın. Bu adımın gerisinde teste açmak için gerekli olan tek bir adımınız kalıyor.

Adım #3: Programı çalıştırıp “Run” butonuna tıklayın

userbenchmark

Programı çalıştırdıktan daha sonra gelen uyarılara evet diyerek geçin ve açılan pencerede “Run” butonuna tıklayarak bilgisayarınızın UserBenchmark testini tamamlaması için birazcık süre verin. Zaten kişisel bilgisayarınız testi tamamladıktan sonradan otomatik olarak sizi bilgisayarınızla ilgili benchmark deneme sonuçlarının yer aldığı web sayfasına yönlendirecek.

UserBenchmark testi sonucu kullanıcılarına neler sunuyor?

userbenchmark neler sunuyor

UserBenchmark Benchmark Testi Sonuçlarına bakacak olursak programın bizleri yönlendirdiği netice sayfası bize bireysel bilgisayarımız hakkında epeyce detaylı bilgilere erişme imkanı sunuyor. Site bilgisayarınızın genel durumundan bilgisayarın sahip olduğu işlemciye, grafik işlemcisinin gücünden bilgisayarın bellek kapasitelerine değin epeyce detaylı bir veri veriyor. Site bir uçtan bir uca aynı zamanda bu bilgileri diğer kullanıcıların sonuçlarıyla da karşılaştırabiliyor ve bilgisayarınızı bir sıralamaya dahil edebiliyorsunuz.

userbenchmark neler sunuyor

UserBenchmark sitesi işlemci, RAM, hafıza ve grafik işlemci gibi bilgisayar donanımlarının genel performanslarının yanında bu donanımlarla ilgili epeyce ayrıntılı bilgileri de kullanıcılarına sunuyor. Site bu kadar ayrıntılı bilgileri kullanışlı bir arayüzle kullanıcılarıyla buluşturduğu için de en fazla seçim edilen benchmark sitelerinden biri konumunda. 

userbenchmark fpsW

Sonuç sayfasında ayrıca bilgisayarınızın sahip olduğu ekran kartının hangi oyunlarda ne değin FPS vereceğini de sıradan olarak verebilen bir birim de mevcut. Bu bölümü kullanarak sitenin sizden istediği bilgileri girerek bilgisayarınızdan alabileceğiniz FPS değerlerine de kolayca ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınıza Teçhizat Eklemeden Önce Donanımınızı Burada Test Edin.

userbenchmark test

Kişisel bilgisayarınıza yapacağınız ekipman yükseltmesinin sonuçlarını önceden görmek ve herhangi bir sürprizle karşılaşmamak istediğinizde de UserBenchmark imdada yetişiyor. Sitede yer alan “Custom PC Builder” ile bilgisayarınıza istediğiniz ekipman yükseltmesini sanal olarak yapabilir ve sonuçlarını kolayca görüntüleyebilirsiniz. 

İsterseniz de yeniden tüm bileşenleriyle bir bilgisayar tasarlayabilir ve bu bilgisayarı da performans testine sokabilirsiniz. Oyuncuların ve kendi bilgisayarlarını toplayanların epeyce işine yarayacak olan bu özellik sizi bilgisayarı topladıktan daha sonra olası kötü sürprizlerden kurtarmış olacak. UserBenchmark işlemci ile ekran kartı arasında darboğaz, fps problemi gibi sorunların çözümünde de epeyce menfaat sağlayacak bir site.

Benchmark yapmanın faydaları nelerdir?

benchmark

Sisteminize benchmark gerçekleştirmek sizlere birçok üstünlük sağlar. Bunun için sisteminize daha birincil yeniden benchmark gerçekleştirmek ve sonuçları kayda geçirmek, son derece yardımsever olacaktır. Sadece donanım değişikliklerinin ne ayrım yarattığını değil, sisteminizde kurulu uygulamalardaki değişikliklerin de testleri ve jurnal performansı nasıl etkilediğini böylece daha net görebilir, sisteminizi daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sizlerle birlikte UserBenchmark benchmark ve donanım deneme sitesini bize sunduklarıyla inceledik. Bu site tamamen sistem toplama simülasyonundan benchmarka, ekipman testinden fps testine değin birçok faydalı içeriği tek bir programla basit bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Sanıyoruz ki benchmark siteleri arasında bu denli detaylı ayrıntısıyla uğraşma data veren ve niş konulara değinen bir başla site daha yoktur. Bir diğer incelemede daha birlikte olana dek esen kalın. Sağlıcakla. 

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli telekomünikasyon operatörü Etisalat, Ookla tarafından dünyanın en hızlı mobil operatörü ilan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir