Anasayfa / Genel / Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: 4040 Kişilik Siber Olaylara Müdahale Ekibimizle İş Başındayız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: 4040 Kişilik Siber Olaylara Müdahale Ekibimizle İş Başındayız

İnternet, dünyadaki tüm insanları ve bölgeleri, sadece bir el uzağımıza getirdi. Bu teknolojinin iyi yönleri olduğu değin kötü yönleri de bulunuyor. İnsanların ve devletlerin bu yakınlığını kullanmak isteyen tehlikeli kişiler dağıtılmış hacker saldırılarıyla ciddi zararlar oluşturabiliyorlar. Ülkeler ise internetin olumsuz etkilerinden korunmak için siber olaylara müdahale ekipleri kuruyorlar. İnsanların eğitimlerini ve işlerini de internete taşımasıyla daha da kayda değer olan siber emniyet önlemlerine karşısında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, manâlı talimat yaptı. 

Twitter hesabı üzerinden “Dijital farkındalık” etiketiyle birlikte paylaşım yapan Karaismailoğlu ’nun açıklamaları şu şekilde oldu:

“Uzakta erişimin hayatımızın bir parçası olduğu pandemi döneminde veri teknolojileri ve siber emniyet altyapısının önemi bir defa daha öne çıktı.

Ülkemizin sıhhat alanında gösterdiği büyük başarıyı, güçlü altyapımızla siber emniyet alanında da gösteriyoruz.

4040 şahsiyet büyük bir ordudan oluşan Siber Olaylara Müdahale Ekibimiz, Türk mühendislerimiz kadar geliştirilen yerli ve ulusal çözümlerimizle siber sınırlarımızı 7/24 korumak için hazır kıta iş başındayız.

Birçok alanda dünyanın öncü ülkeleri arasında yerini alan enerjik Türkiye ’nin siber emniyet alanında da yerini alabilmesi ve siber emniyet ekosistemini daha da geliştirmesi için ülkemizin ufkunu genişletmeye vatan savunması ruhuyla devam ediyoruz.”

4040 karakter dev bir ordu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ’nın yaptığı açıklamadan anlıyoruz fakat şimdi ülkemizde 4040 kişiden oluşan bir takım bizleri siber saldırılara karşısında koruyor. Bilhassa siber dünyanın daha da kayda değer olmaya başladığı bu dönemde, ne değin pozitif siber saldırılara karşısında bilirkişi insan olursa elimiz böylece güçlü olacaktır.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir