Anasayfa / Genel / UEFA Süper Kupa Finalinde Sahaya Atlayan ‘Çılgın mi Ne? ’ ve 3 Arkadaşına Dava Açıldı

UEFA Süper Kupa Finalinde Sahaya Atlayan ‘Çılgın mi Ne? ’ ve 3 Arkadaşına Dava Açıldı

14 Ağustos 2019 tarihinde Vodafone Park ’ta oynanan UEFA Süper Kupa final maçında münakaşacı bir olay yaşanmıştı. ‘Çılgın mi Ne? ’ kanalıyla bilinen Ali Abdülselam Yılmaz, Liverpool ile Chelsea aralarında ülkemizde oynanan Süper Kupa final maçının 14. dakikası dakikasına sahaya atlamıştı.

Bu olay ardından Ali Abdülselam Yılmaz ve yanındaki Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furman Yaman ve Y.Y. isimli arkadaşları gözaltına alınmıştı. Gerisinde ifadeleri alınan dost grubunun mahkemeye sevk edildiği açıklanmıştı. Ali Abdülselam ve arkadaşlarının duruşma kararları da belirlenmişti.

Yeni iddianame hazırlandı:

deli mi ne

9 ay önce açıklanan karara göre nöbetçi hakimlik, savcılığın talebi doğrultusunda şüphelilerin adli teftiş hükümleri uygulanarak özgürlük bırakılmasına karar vermişti. bununla beraber 5 kişiye 6222 sayılı Sporda Kuvvet ve Düzensizliği Önlenmesine dair yasa dahilinde Spor Müsabakalarını Seyirden Men cezası verilmişti.

Bugünse bu konu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. 14 Ağustos 2019 ’da sahaya atlayan Ali Abdülselam ve 3 arkadaşına birer yıldan üçer yıla hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu kadar hazırlandı.

deli mi ne

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede YouTube ’da ‘Deli mi Ne? ’ kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz ’ın “Sporda Zor ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun”un ‘yasak alanlara girme ’ maddesi gereği 1 yıldan 3 yıla dek hapisle cezalandırılması istendi.

bununla birlikte iddianamede, Ali Abdülselam ’ın saha içindeki görüntülerini kayıt altına alan 3 arkadaşının da ‘yasak alanlara girme ’ suçuna iştirakten birer yıldan üçer yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istek edildi. Bir şüpheli hakkında da takipsizlik kararı verildi. Yeni hazırlanan iddianameyle sanıkların ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi ’nde yargılanmalarına başlanacak.

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir