Anasayfa / Genel / Ücretsiz Hosting Veren 10 Site

Ücretsiz Hosting Veren 10 Site

İnternet sitesi kurulumu esnasında kullanıcılar, en büyük masrafı hosting hizmeti konusunda yapıyorlar. Geniş bir bant alanı, hosting depolama alanı, veri tabanı desteği gibi konularda ne dek kuvvetli bir hosting hizmeti alırsanız böylece yüksek meblağlar ödersiniz. İnternet dünyasında bedava hosting hizmeti alabileceğiniz bazı internet siteleri var.

Bedava hosting hizmeti sunan internet sitelerinin bazılarında epeyce zinde bant alanları ve destekler alabiliyorsunuz. yine de ücretsiz hosting hizmeti ile profesyonel bir yolda ilerlemeniz güç olacaktır. Temel düzeyde bir internet sitesi için ise ücretsiz hosting hizmeti epey elverişli olabilir. Sizin için ücretsiz hosting hizmeti veren en popüler 10 internet sitesini listeledik ve öne çıkan özelliklerini anlattık.

Bedava hosting siteleri:

Googie Host Infinity Free Free Hostia Free Web Hosting Area Byethost Sites.Google Free Hosting No Ads 000Webhost Award Space Free Hosting

Googie Host

ücretsiz hosting

Sınırsız bant genişliği Bedava SSL 1 GB disk alanı

Yaklaşık 8 yıldır bedava hosting hizmeti veren internet sitelerinden bir tanesi olan Googie Host, bedava SSL sertifikası hizmeti ile dikkat çekiyor. Googie Host internet sitesi uzmanlar göre böylece güvenilir bulunmuyor ve başvuru sırasında geliştirilmesi gereken bazı güvenlik açıklarına rastlanmış fakat yeni başlayanlar için elverişli bir internet sitesi olacaktır.

Infinity Free

ücretsiz hosting

Sınırsız disk alanı 400 MySQL bilgi tabanı Sınırsız bant genişliği

Infinity Free ücretsiz hosting alanında öne meydana çıkan internet sitelerinden bir parça başına. 400 MySQL veritabanı, sınırsız disk alanı ve bant genişliği sunan Infinity Free, faal 300 bin kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor. Kullanıcıya 10 e-posta hesabı ve 1 FTP sunması bazı uzmanlar için yetkisiz görünse bile hiçbir aidat ödemeden sitenizin defalarca %100 çalışacağı garantisini veriyorlar. 

Free Hostia

ücretsiz hosting

250 MB disk alanı 6 GB bant genişliği 3 e-posta hesabı

Free Hostia, böylece çok kullanıcı için beceriksiz görülen bir ücretsiz hosting hizmeti sunuyor. 250 MB disk alanını birkaç fotoğraf ve birkaç yazı ile zahmetsizce doldurabilirsiniz. Free Hostia ’yı web tasarım dünyasına yeni adım atanlar için kendilerini geliştirebilecekleri bir alan olarak görebilirsiniz. Kullanışlı yok ama ücretsiz olarak öbür denemeler yapabilirsiniz.

Free Web Hosting Area

ücretsiz hosting

Sınırsız bant genişliği 3 MySQL veri tabanı 1,5 GB disk alanı

Free Web Hosting Area, 1999 yılından beri hizmet veren sektörün tecrübeli bedava hosting sağlayıcılarından bir tanesidir. O Kadar fazla bedava hosting hizmeti sunan internet sitesinden bambaşka olarak 1,5 GB disk alanı sunması ile uyarı çekiyor. 1 FTP ile çalışan hosting sisteminde maksimum dosya boyutunun 12 MB olması birazcık bıktırıcı olsa da basit denetim paneli ile herkese hitap etmeyi başarıyor.

Byethost

ücretsiz hosting

5 GB disk alanı 5 MySQL bilgi tabanı Çabuk takviye hattı

Byethost, 1 milyondan artı internet sitesi ile en güçlü bedava hosting hizmeti veren platformlardan biri olduğunu söylüyor. 7 gün 24 saat hizmet veren hızlı takviye hattıyla dikkat çeken Byethost, 5 GB disk alanı ve sınırsız bant genişliği ile de öne çıkıyor. Kolay bir arayüze ve yeni başlayanların bile kolayca kullanabileceği bir denetleme paneline sahip. 

Sites.Google

ücretsiz hosting

Google güvencesi Basit tatbik Geniş entegrasyon alanı

Dünyanın en fazla kullanılan arama motorlarından biri olan Google ’ın fazla bilinmeyen bir ücretsiz hosting servisi de bulunuyor. Sites.Google internet sitesi ile hizmet veren platform üzerinden internet sitenize bütün Google ürünlerini kolayca entegre edebilirsiniz. Tek negatif yanı ise bu hizmet üzerinden oluşturduğunuz internet sitesinde Google Adsense reklamlarına yer veremiyorsunuz.

Free Hosting No Ads

ücretsiz hosting

1 GB disk alanı 5 GB bant genişliği Basit başvuru formu

Free Hosting No Ads, Runhosting markasının daha alçak platformlarından biri olarak hizmet veriyor. Ücretli bir hosting sağlayıcısı olan Runhosting ’den ayrı olarak ayrıntılarıyla ücretsiz hosting hizmeti veren Free Hosting No Ads ’in 15 MB maksimum dosya boyutu sunması azıcık bıktırıcı olabilir. Sınırlı hizmetler tanıtmasına karşın temel düzeyde internet siteleri için ideal ve güvenli bir platform.

000Webhost

ücretsiz hosting

300 MB disk alanı 3 GB bant genişliği 1 MySQL bilgi tabanı

000Webhost, takriben 10 yıldır ücretsiz hosting hizmeti veren bir internet sitesi. Öyle çok kullanıcısı olduğu için fena niyetli hackerların da gözde atak hedeflerinden bir olan platformun sunduğu 300 MB disk alanı ve 3 GB bant genişliği bazı kullanıcılara epeyce yetersiz gelebilir. 000Webhost platformu web tasarımına yeni başlayanlar ve amatör internet siteleri koymak isteyenler için öneriliyor. 

Award Space

ücretsiz hosting

Canlı takviye hizmeti 5 GB bant genişliği 1 GB disk alanı

Award Space, takriben 17 yıldır 2,5 milyondan artı kullanıcıya bedava hosting hizmeti sağlıyor. %100 reklamsız alıştırma garantisi sunan platform, kolay kurulumuyla da uyarı çekiyor. Ücretsiz uygulama esnasında yalnızca 1 GB disk alanı veriyor olması profesyonel internet siteleri için yeterli olmayacaktır fakat benzeri profesyonel internet siteleri için uygun bir alan.

Free Hosting

ücretsiz hosting

10 GB disk alanı 1 MySQL veritabanı 1 e-posta hesabı

Free Hosting, yaklaşık 10 yıldır Avrupa bölgesinde bedava hosting hizmeti sunuyor. Uzun yıllardır bu hizmeti vermesine rağmen doldurma ve egzersiz hızı konusunda gelişme gösteremeyen bir platform olarak epey tenkit alıyor. 10 GB disk alanı ile dikkat çekse de öyle çok kullanıcı doldurma süreleri konusunda oldukça davacı. İnternet sitesinin en öne meydana çıkan özelliği ise yoklama panelinin kolay kullanımı. 

Ücretsiz hosting siteleri ve dikkat edilmesi gerekenler:

ücretsiz hosting

İnternet sitenizi oluşturmak için bedava hosting servisi seçerken sunduğu disk alanına mutlaka dikkat etmelisiniz. Tatmin Edici oranda disk alanınız olmazsa internet sitenize yüklemek istediğiniz içerikleri sınırlamak durumunda kalabilir ve ziyaretçilerinize yeterli içerik sunamayabilirsiniz. 

Eksik bant genişliği durumunda ise internet sitenize yeterli trafik akışını alamazsınız ve sitede donmalar yaşayabilirsiniz. SSL sertifikası olmayan bir internet sitesi Google göre “Güvenli değil” olarak işaretlenecektir. Data tabanı desteğinin enerjik olmaması durumunda ise düşük doldurma ve egzersiz hızı gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sizin için internet dünyasında ücretsiz hosting hizmeti veren en popüler 10 internet sitesini listeledik. Her bir platformun kendine özgü negatif ve pozitif özellikleri var. Başvuru öncesi bu özellikleri inceleyerek hayalinizdeki internet sitesi için birincil adımı bedava olarak kolayca atabilirsiniz. 

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir