Anasayfa / Genel / Ubisoft ’un Cinsel Saldırı Soruşturmasında İki Yönetici ve Bazı Çalışanların İdari İzne Çıkarıldığı İddia Edildi

Ubisoft ’un Cinsel Saldırı Soruşturmasında İki Yönetici ve Bazı Çalışanların İdari İzne Çıkarıldığı İddia Edildi

Günümüzün en büyük ve sevilen bir takım oyunlarının arkasındaki ad olan Ubisoft, şu sıralar skandal bir olayla gündemde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan haberlerde şirketin içinde cinsel hamle hakkında iddialar ortaya atılıyordu. Ubisoft, en sonunda bu iddialara cevap vermişti.

Şirket, bir önceki gün yaptığı açıklamada şirket için cinsel saldırı iddialarını araştırmada eksik kaldığını açıklayarak, konu hakkında şirket dışından uzman danışmanların desteğiyle bir soruşturma başlattıklarını açıklamıştı. Soruşturmanın sonuçlarına kadar gerekli disiplin önlemlerinin anılacağı da şirketin verdiği bilgiler arasındaydı.

İki idareci ve bir takım çalışanlar yönetimsel izne çıkarıldı:

ubisoft

Bloomberg ’in yaptığı bir habere göreyse Ubisoft, soruşturma zarfında iki yöneticisini ve birkaç çalışanını yönetimsel izne çıkardı. Ubisoft ’un yönetimle ilgili izne çıkardığı isimler arasında Başkan Yardımcıları Maxime Beland ve Tommy François gibi yüksek isimler de bulundu.

Bloomberg ’in haberine tarafından olaylar yalnızca bununla sınırlı değildi. Ubisoft ’ta yaşanan bu gelişmeler, oyun dünyasında yer alan birçok kadına da cesaret verdi. Twitter ’da ve Medium ’da birçok kadın, aynı konularda çoğu paylaşım yaptı. Birçok ad, Ubisoft içinde yer alan erkek çalışanlara aleyhinde suçlamalarda bulundu.

ubisoft

Bütün bu suçlamalar sonucunda Ubisoft ’un insan kaynakları yöneticisi, perşembe günü şirket içinden çalışanlara bir mesaj yolladı. Daha sonra ortaya çıkarılan mesajda Ubisoft ’un iddialar hakkında fazlasıyla evhamlı olduğuna yer verildi. Şirket, mesajında çalışanlarından hesaplarını paylaşmaları konusunda istekte bulundu.

Ubisoft bünyesinde çalışan yüzlerce çalışan, şirket içinde paylaşılan bu mesaj hakkında yorumda bulundu ve şirketin olaylar hakkında gerçek bir harekette bulunacağından kesin olmama duyduklarını belirtti. Bazı çalışanlarsa Ubisoft ’un yeterince açık konuşmadığını, bu cins suçlamaların geçmişte de yapıldığını ve bazılarının insan kaynaklarına olan güvenini kaybettiğini yazdı.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir