Anasayfa / Genel / Ubisoft, Şirket İçi Cinsel Saldırı İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı

Ubisoft, Şirket İçi Cinsel Saldırı İddiaları Hakkında Açıklama Yaptı

Fransız video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft, bir süredir dile getirilen şirket içi cinsel zor iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Cinsel atak iddiaları şirketin marka yöneticisi Andrien Gbingie, hakla ilişkiler direktörü Stone Chin ve diğer ismi verilmeyen çalışanlara yönlendiriliyor. Bunun yanı sıra bu hafta içerisinde Assassin’s Creed Valhalla’nın kreatif direktörü Ashraf Ismail, ‘kişisel ilişkilerine odaklanmak’ için görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. İstifanın reel nedeninin Ismail’in yaşadığı bir ilişki olduğu öne sürülüyor. 

Cinsel zorlama iddiaları üstüne izah etme yapan Ubisoft, bu iddiaları araştırmada beceriksiz kaldığını kabul etti ve konu hakkında bundan sonra nasıl hareket edeceğine dair bir plan yayınladı. Şirket, bu iddialardan etkilenen herkeste özür dilerken ekipleri, oyuncuları ve camiası için kapsayıcı ve güvenli bir ortam yaratmaya olan bağlılığını tekrarladı. Şirket, iddialar hakkında şirket dışından uzman danışmanların da desteğiyle bir soruşturma başlattıklarını açıkladı. Soruşturmanın sonuçlarına tarafından gerekli disiplin önlemlerinin alınacağı da şirketin verdiği bilgiler aralarında.

Gbingie, iddiaları reddetti:

Ubisoft

Cinsel baskı ithamlarına maruz kalanlardan Andrien Gbingie, hakkındaki iddialara Medium’da yazdığı bir yazı yoluyla cevap vermiş ve cinsel kuvvet uyguladığı iddiasını reddetmişti fakat Medium sonra yazının ‘topluluk kurallarına uyup uymadığını denetlemek’ nedeniyle yayından kaldırıldığını duyurmuştu. Stone Chin ise kendine yönelik dile getirilen suçlamalar hakkında demin bir izah etme yapmış yok. 

Gbingie’ye karşın suçlama, Kairos Media’nın deneyimli yöneticisi Kathryn Johnston’dan gelmişti. Johnston, Gbingie’yi cinsel saldırıyla suçlamıştı. Ubisoft’un Assassin’s Creed ve For Honor oyunlarında ödev yapan Gbingie’nin, endüstrideki bağlantılarını kullanarak Jonhston’a cinsel zorlama uyguladığı ileri sürülüyor. Bundan Başka Gbingie hakkındaki cinsel baskı iddiaları yalnızca Kathryn Johnston‘dan ibaret yok. 

Ubisoft

YouTuber ve eski Ubisoft geliştiricisi Jason Paradise da Johnston’ın iddialarına takviye çıkarken eski Yogscast çalışanı Hannah Rutherford da Gbingie hakkındaki cinsel saldırı iddialarını başka kadınlardan da duyduğunu ve bu kadınlara inandığını söyledi. Stone Chin hakkındaki cinsel hücum iddialarıysa Nutaku’dan Jay Acevedo ve John Sylvester’dan geldi.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir