Anasayfa / Genel / Uber’in En Büyük Rakibi Lyft, Otonom Araçları Güvenli Kılmanın Yolunu Açıkladı

Uber’in En Büyük Rakibi Lyft, Otonom Araçları Güvenli Kılmanın Yolunu Açıkladı

Uber ’e aynı nakliyecilik hizmeti veren Lyft, otonom araçlarıyla taşımacılık gerçekleştirmek için de çalışmalarına devam ediyor. Taşımacılık şirketinin Level 5 otonom sürüş ekibi, “Gönüllü Güvenlik Özdeğerlendirme” isimli yeni bir rapor yayınladı. 

Lyft ’in yayınladığı raporda taşımacılıkta kullanılacak otonom araçların nasıl güvenli hizmet vereceği anlatılıyor. Lyft, otonom araçlarının yayalar, bisikletliler ve scooter kullanıcılarının güvenliğini karşılamak için kendi sürüş deneyimini değerlendirerek otonom özelliklerini iyileştireceğini açıkladı. 

Lyft otonom araç

Şirket, yayınlanan raporda önceliklerinin, otonom araçların yayalar ve bisikletlilerin olduğu yoğun şehirsel alanlarda tehlike yaratma ihtimalinin düşük olduğundan muhakkak edinmek olduğunu belirtti. Lyft, otonom araçlarda güven temin etmek için araçları kullananlara sürüş öncesi ve sürüş sırasında yardım sağlayacağını da aktardı.

Lyft, simülasyonlar, kapalı bölge testleri ve yol operasyonları da dahil almak üzere otonom sürüş teknolojisinin güvenliğini karşılamak için öbür testler yürüttüğünü açıkladı. Lyft ’in sürekli otonom araç testlerinde hala insan operatörler ve pilotlar da yer alıyor. Bu testler sırasında yeni veriler elde edilerek otonom araçların deneyimi artırılıyor. 

Lyft otonom araç

Lyft, “tehlikesiz, etkili ve şeffaf bir sistem oluşturmak için” otonom vasıta sektörüyle en iyi uygulamaları paylaştıklarını açıkladı. Bu başvuru paylaşımı; Uber, Ford ve General Motors ’un da aza olduğu Otonom Araç Güvenliği Konsorsiyumu ’nun yanına otonom araçların faydalarının milletvekilleri ve halka anlatılmaya çalışıldığı Daha Güvenli Sokaklar İçin Otonom Vasıta Koalisyonu aracılığıyla yapılıyor. 

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir