Anasayfa / Genel / Twitter, Tweetlere Emoji ile Tepki Verme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Tweetlere Emoji ile Tepki Verme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en popüler çevrimiçi mecralarından bir parça başına olan Twitter, kullanıcılar arası etkileşime yeni bir hava katacak bir nitelik üzerinde çalışıyor. Daha önce hemen şimdi geliştirilme aşamasındaki o kadar çok sosyal medya platformu özelliğini ortaya çıkaran Jane Manchun Wong, o kadar fazla sosyal medya platformunda gördüğümüz emoji ile tepki verme özelliğinin Twitter’a da geleceğini ortaya çıkardı.

Wong kadar ortaya çıkarılan Twitter’ın yeni özelliğinde karşınıza minik bir açılır yemek listesi çıkıyor ve bu menüdeki emojilerden birini seçerek tweete tepki verebiliyorsunuz. Söz konusu açılır pencereye retweet butonundan ulaşmak olası.

Twitter’ın yeni özelliği böyle görünüyor

Twitter

Twitter’ın yeni açılabilir menüsünde bir “React with Fleet” butonunun olduğunu da görüyoruz. Bildiğiniz gibi Twitter hemen küçük bir kullanıcı kitlesi ile Instagram Hikayeler sanki bir nitelik deneme ediyor ve bu butonun da bu ‘hikayeler’ özelliği ile ilgili olduğu düşünülüyor ama şu an için bütün işlevi belli yok.

Twitter

Wong tarafından keşfedilen yeni özelliğin ne süre kullanıma sunulacağı az önce bilinmiyor. Hem bu özelliğin hemen şimdi deneme aşamasında olduğunu Twitter geliştiricilerinin bu özellikten sözünden dönme gibi bir ihtimallerinin olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir