Anasayfa / Genel / Twitter, Trump’la Yaşananlardan Sonradan Beyaz Saray ’ın Tweet’ine Dikkat Yazısı Ekledi

Twitter, Trump’la Yaşananlardan Sonradan Beyaz Saray ’ın Tweet’ine Dikkat Yazısı Ekledi

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde ABD’de bir polis memuru tarafından gerçekleştirilen ve gündemde uzun bir vakit daha yer bulacak gibi görünen ‘George Floyd cinayeti’ sonucu ABD başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla George Floyd cinayetine karşın yapılan protestolara tepki göstermişti. Paylaşımında ABD’de bu tarz protestolara ve beraberindeki yağmalamalara müsaade etmeyeceğini bildiren ABD Başkanı Trump, gerekirse orduyu devreye sokarak bu protestolara son vereceğini açıklama edip protestocuları uyarmıştı.

sosyal ağ devi Twitter, ‘paylaşımın şiddeti yücelten ve halkı tehdit eden bir özellik taşıması sebebiyle’ gönderiye kısıtlama getirme kararı almıştı. Twitter, bu kısıtlamanın yanına ayrı bir yönteme daha başvurdu. Trump ’ın paylaşımına bir bağlantı bırakarak “Gerçekler için buraya bakabilirsiniz” notu bırakan sosyal medya devi, görünürde o fakat Trump ve ekibini son derece kızdırmış.

Twitter ile ABD yönetimi arasındaki gerilim tırmanıyor:

twitter trump

Paylaştığı tweet içerisinde göstericilerin eylemlerine son vermemesi durumunda gereken her türlü yola başvuracağını açıklayan ABD Başkanı Trump ’ı uyaran Twitter, Trump yönetimindeki Beyaz Saray tarafından suçlanmakla beraber kapatılma tehdidiyle de karşı karşıya kalmıştı.  

Trump yönetimindeki Beyaz Saray ekibi de bugün yaptığı paylaşımda protestoculara karşın “Bu haydutlar George Floyd ’un anısına koskocoman saygısızlık yapıyorlar ve biz idare olarak buna izin vermeyeceğiz. Sayın Vali Tim Walz ile konuştuk. Kendisi gerekli durumda ordunun da takviye etmeye hazırlanmış olduğunu ifade etti. Yağmalama başlarsa ateş de başlar” paylaşımında bulundu.  

beyaz saray tweet

Trump yönetimi tarafından kapatılmakla tehdit edilen sosyal ağ devi Twitter, bu sefer paylaşımı tamamıyla kısıtlamak yerine tweet üzerine ‘paylaşımın şiddeti yüceltme eğiliminde olduğunu lakin toplumun ilgisini çekebileceğinden dolayı içeriğin kaldırılmadığını’ gösteren bir tanımlama ekledi.  

Görünen o ancak ABD yönetimi ve Twitter aralarında sorun büyüyerek devam edecek. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir