Anasayfa / Genel / Türkiye’nin En Büyük Hosting Sağlayıcılarından Natro, Team.blue’ya Satıldı

Türkiye’nin En Büyük Hosting Sağlayıcılarından Natro, Team.blue’ya Satıldı

1999 yılında kurulan ve aradan geçen zamanda Türkiye’nin önde gelen hosting sağlayıcılarından biri haline gelen Natro, Belçika merkezli dijital servis sağlayıcısı team.blue bünyesine katıldı. İki taraf arasındaki uzlaşma gereği, Natro’nun hisselerinin tamamı team.blue ’ya devredilecek.

Satın almanın parasal detayları az önce resmi olarak açıklanmadı oysa Webrazzi‘nin paylaştığı habere göre uzlaşma, 200 milyon TL‘nin üzerinde bir bedel karşılığında gerçekleşti. İstanbul ofisinde 70 çalışanı bulunan Natro, CEO Nedim Mitrani liderliğindeki mevcut idare ekibi ile etkinlik göstermeye devam edecek. 

Natro, İstanbul’daki ofisinde benzer yönetim kadrosuyla hizmet vermeye devam edecek

natro team.blue

Bölge adı kaydı, web hosting hizmetleri, e-mail hosting, sanal sunucu ve farklı alanlara yönlendirilmiş güvenlik çözümlerini içeren son derece detaylı bir mahsul yelpazesine sahip olan Natro, 120.000 ’den pozitif etkin müşterisi ve 500.000 ’den pozitif kayıtlı bölge adı ile Türkiye hosting pazarının lideri konumunda.

2019 yılında Combell Group, TransIP Group ve Register Group ’un birleşmesiyle oluşan team.blue, Avrupa’da 2 milyondan artı müşteriye hizmet veriyor. Avrupa ’da 10 farklı ülkede faaliyet bildiren Belçika merkezli firma, dünya çapındaki girişimciler ve yazılım geliştiricilerin maksimum tercih ettiği dijital servis sağlayıcılarından biri konumunda.

Bünyesinde yüksek profilli öyle çok marka barındıran Team.blue, Avrupa’da 2 milyondan artı müşteriye hizmet veriyor

natro satın alındı

Satın alma işlemine ilişkin açıklamalarda yer alan Natro CEO ’su Nedim Mitrani, “Natro ’nun team.blue ’ya katılacak olmasından nedeniyle çok heyecanlıyım. Avrupa ’nın en büyük şirketlerinden biri kadar desteklenecek olan Natro, ürünleri ile müşterilerini şaşırtmaya devam edecek ve Türkiye ’de daha da büyümeyi hedefleyecek. Bu, Natro’nun galibiyet öyküsünde yeni bir bölüm!” dedi.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir