Anasayfa / Genel / Türk İş İnsanından Elektrikli Hiper Araba Projesi: Elektron One

Türk İş İnsanından Elektrikli Hiper Araba Projesi: Elektron One

Elektrik motorlu araçlar artık hayatımızın bir gerçeği ve her geçen gün biraz daha popüler ülkü geliyorlar. Hatta ülkemizin birincil yerli otomobili de iyice elektrikli olacak. Fakat görünen o ki Türkiye yalnızca TOGG ile yok, diğer bir elektrik motorlu araç ile de anılacak Hatta bu araç, bir hiper araba olacak ve “Elektron One” olarak isimlendirilecek.

Armağan Arabul isimli iş insanı, medyaya uzaktan bir isim olsa da sektörün yakından tanıdığı bir isim. Türk-İtalyan Formula E takımının kurulmasına öncülük eden Arabul, hemen ise yeni bir proje ile karşımızda.

Elektron One, tamamlanırsa böyle görünecek

Elektron One

Elektron One’ın bir hiper otomobil olacağını söylemiştik. Aracın tasarımı, segmentindeki diğer otomobillerin peşinde kalmıyor. Bundan Başka yukarıda fotoğrafını görmekte olduğunuz bu süper aracın önümüzdeki yıl düzenlenmesi planlanan 2021 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda araba tutkunlarıyla buluşturulması planlanıyor. Proje şu sıralar prototip geliştirme aşamasında.

Elektron One

Edinilen bilgilere kadar Elektron One, tam 1.360 at gücünde olacak ve bu yüksek kuvvet, dört tekere eşit aktarılacak. Keza aracın elektrik motoru ve bataryası için sektörün önemli isimlerinden bir tanesi olan Imecar ile meslek birliği yapılacak. Zaten bu hiper aracın gelişim aşamasında da Imecar ile ortaklık yerleşmiş durumda.

Elektron One

Konuyla ilgili açıklamalarda yer alan bulunan Arabul, Elektron One’ın özgün bir hiper araba olacağını söylüyor. Proje zarfında çoğunlukla Türk Malı parçaların seçim edileceğini söyleyen Arabul, bu sayede Türkiye ekonomisine de katkı maddesi sağlayacaklarını ifade ediyor. Araçlarının fiyatı ile ilgili de açıklamalarda yer alan Arabul, Elektron One’ın vergisiz halinin 330 ila 350 bin euro aralarında olacağını belirtiyor.

Elektron One

Elektron One, pistlere özel bir hiper araç olacak

Arabul’un açıklamalarına göre jurnal kullanıcılar olarak bizler, bu arabulucu yollarda göremeyeceğiz. Çünkü Arabul, Elektron One’ın pistlere özel bir araç olacağını ifade ediyor. Bu bağlamda 4 kapılı bir model düşünmediğini açıklayan Arabul, dört kapılı bir araç hayali olması durumunda bu arabulucu kardeş bir şirket aşağıda üretebileceklerini sözlerine ekliyor.

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12 Pro'da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

iPhone 12 Pro’da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 12 serisi şu sıralar en fazla konuşulan konular arasında olmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir