Anasayfa / Genel / Türk Geliştiricinin Platform Oyunu ‘Bob and Prickle’ Steam’de Beta Sürümüyle Erişime Açıldı

Türk Geliştiricinin Platform Oyunu ‘Bob and Prickle’ Steam’de Beta Sürümüyle Erişime Açıldı

Yaklaşık bir sene önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Türk oyun geliştiricisi Sedat Baskı’ün bir oyun projesi üzerinde çalıştığından ve Bob and Prickle isimli bu projenin dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu olan Steam’de yer alacağından bahsetmiştik.

Oyunseverlere nasıl bir deneyim sunacağı merak edilen oyun, beta sürümüyle Steam’de erişime açıldı ve isteyen bütün oyuncular göre deneyimlenebiliyor. Oyunun kararlı sürümüyle ise 2021 yılında tanışacağız.

Bob and Prickle nasıl bir oyun?

Bob and Prickle

Bob and Prickle, temelinde bir platform oyunu. Geliştirdiği oyunla ilgili açıklamalarda bulunan Sedat Baskı, oyunun akıcı oysa oyunseverleri yormayan bir yapısı olduğunu açıklama ediyor. 2040 yılına gideceğimiz oyunda belli başlı karakterimiz Bob ve onun yardımcısı Prickle’a takviye edeceğiz ve Lightbul isimli bir şehri kurtarmaya çalışacağız. Oyunun demo sürümünde sadece ana karakter olan Bob’u yöneteceğiz. Istikrarlı sürümde ise ayrıca Bob hem de Prickle karakteri oynanabilir olacak.

Programlama sektörüne 14 yaşında antre yaptığını açıklayan Zor, programlamanın temellerini attıktan sonra video oyun sektöründe ilerlemeye karar vermiş. Dağıtılmış projeler üzerinde çalışan Zor, “Crealode Games” isimli şirketin de kurucusu pozisyonunda. Bugüne kadar en büyük destekçisinin ailesi olduğuna değinen Sedat Baskı, babasıyla birlikte onlarca oyun bitirdiklerini açıklama ediyor.

Bob and Prickle

Eğer sizler de geliştiricinin oyununu tecrübe etmek isterseniz, burada yer alan bağlantıyı kullanarak Bob and Prickle’ın Steam sayfasına erişebilirsiniz. Yalnızca bir hafta boyunca oynayabileceğiniz demo sürümün, dinç bir sisteme ihtiyaç duymadığını ve anında her bilgisayarda rahatlıkla oynayabileceğinizi belirtelim.

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir