Anasayfa / Genel / Turizm Bakanı’na Ait Etstur ’un Google Play Store Puanı, Öğrenciler Tarafından 1,1 ’e Düşürüldü

Turizm Bakanı’na Ait Etstur ’un Google Play Store Puanı, Öğrenciler Tarafından 1,1 ’e Düşürüldü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), salgın sebebiyle önce ertelenmiş, arkasında birincil kararlaştırılan tarihe geri çekilmişti. YKS ’ye giren bazı öğrencilere kadar askıya alma kararının geri çekilmesinde “yurt içi turizmi hareketlendirme çabaları” etkin oldu. Bu düşünce ile hareket eden öğrenciler Turizm Bakanı ’na ait olan Etstur şirketinin mobil uygulamasına Google Play Store ’da düşük puanlar vererek, uygulamanın ortalamasını 1,1 yıldıza kadar geriletti. 

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ’un sahibi olduğu Etstur ülkemizdeki en büyük turizm hizmet ağlarından birisine sahip. Ama öğrencilere göre YKS ’nin temmuz ayına ertelenme kararı, Turizm Bakanlığı ’nın sektörün olumsuz etkilenmesini engelleme çalışmaları sebebiyle iptal edildi. Bu da öğrencilerin ayrıca devlet yetkilisi keza de turizm sektöründe ticari bir figür olarak tanıdıkları Bakan Ersoy ’un şirketi Etstur ’a tepki göstermelerine niçin oldu. 

Etstur ’un Google Play Store puanı 1,1 yıldıza geriledi:

ets tur

Google Play Store ’da Etstur ’a yalnızca düşük puan vermekle kalmayan öğrenciler, bununla birlikte yorumlarla da tepkilerini dile getirdiler. Özellikle TYT ’nin düzenlendiği 27 Haziran tarihinde uygulamaya çok sayıda düşük puan verilince ortalaması çabucak 1,1 ’e geriledi. Etstur ’un Android uygulaması için şu anda 5 binden pozitif değer biçme var. Uygulamayı bugüne değin 1 milyondan pozitif kullanıcı indirmiş görünüyor.

EtsturİNDİR

Öğrenciler tepkilerini yorumlarla dile getirirken, aynı bir koşul uygulamanın App Store sürümünde de mevcut:

etstur

Aynı bir durum uygulamanın iOS sürümü için App Store ’da da geçerli. App Store üstünde Gezi kategorisinde 2. sırada olan Etstur uygulamasına da 7,7 binden artı oy verilmiş görünüyor ve ortalaması 1,7 puana gerilemiş durumda.

EtsturİNDİR

Öğrencilerin salgın döneminde üniversite sınavının düzenlemesine karşın tepkileri artacağa benziyor. YKS ’nin ikinci ayağını oluşturan AYT ise 28 Haziran Pazar günü düzenlenecek.

Hakkında admin

Check Also

Trabzon'da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon’da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde maske takmadan dolaşan vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. Otobüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir