Anasayfa / Genel / Trabzon’da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon’da Yapay Zeka Destekli Ekranlar, Maskesiz Gezenleri Koronavirüs Gibi Gösteriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde maske takmadan dolaşan vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. Otobüs duraklarına yapay zeka destekli ekranlar ekleyen belediye, maske takmadan otobüs bekleyen vatandaşların yüzünü koronavirüs simgesiyle gösterdi. Belediye, bu hamleyle vatandaşları maske takmaya ikna edebileceğini düşünüyor.

Konuyla ilgili açıklamalar, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından yapıldı. Yaptığı yazılı açıklamada bugüne kadar her alanda çalışma yaptıklarını söyleyen Zorluoğlu, bu çalışmalardan sonuncusunun da bazı duraklara yerleştirilen ekranlar olduğunu ifade etti. Belediye başkanı, maske takmayan vatandaşların duyarlılıklarını artırmak için böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Kendini koronavirüs gibi gören vatandaş, maske takıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, dijital ekranların vatandaşları etkilediğini gösteriyor. Çünkü kendi yüzünü koronavirüs şeklinde görüp şaşıran vatandaşlar, şaşkınlığı üzerinden attıktan sonra maske takmaya başlıyor. Duraklara maskeyle gelen vatandaşlarsa “Koronavirüse karşı mücadelemize ortak olduğun için teşekkür ederiz.” ifadesini görüyorlar.

Trabzon'da koronavirüsle mücadele

Hakkında admin

Check Also

Snapchat, iOS İçin Karanlık Mod Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Snapchat, iOS İçin Karanlık Mod Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Yayınlandığı yıllarda bir numara olsa da yıllar içerisinde popülaritesini yavaş yavaş yitiren Snapchat‘in, iOS kullanıcılarını sevindirecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir