Anasayfa / Genel / TP-Link, Evdeki Elektrik Hattıyla İnternet Bağlantısı Sunan Adaptörünü Tanıttı

TP-Link, Evdeki Elektrik Hattıyla İnternet Bağlantısı Sunan Adaptörünü Tanıttı

Her ne kadar kablosuz internet teknolojileri gelişse de alt yapıların için verdiği üst sınırdaki internet bağlantısına kavuşmak için hâlâ kablo kullanmamız gerekiyor. Bu nedenle ADSL, VDSL, Fiber ya da uydu aracılığı ile yüksek hızlı kablolu internet için evimizde bir hat bulundurmamız gerekir.

Bunun dışında evimizdeki duvarların içerisinden dolaşıp tüm odalara ve elektrikli aletlere ulaşan standart elektrik hatları da internet bağlantısı için kullanılabiliyor. Ancak bu amaçla üretilen sistemler yaygın şekilde piyasada kendisine yer bulamıyor. Kablolu ve kablosuz bağlantı aksesuarları ile tanıdığımız TP-Link ise 1000 Mbps hıza kadar ulaşabilen yeni bir cihazı satışa sundu. Bu cihazlar ile evdeki standart elektrik hattını kullanarak yüksek hızda internete bağlanmak mümkün oluyor. 

İnternet için ayrıca kablo çekmeden, odalardaki prizleri kullanarak internete bağlanmak nasıl mümkün oluyor?

tp-link

TP-Link ’in TL-PA7017 ve TL-PA7017P adını verdiği iki cihaz, elektrik hattı üzerinden internet bağlantısı için eş güdümlü şekilde çalışıyor. Prize takılan adaptörlerden birisi, standart bir ethernet kablosu ile doğrudan modeme. Diğer adaptör ise kablolu internet bağlantısına ihtiyaç duyulan herhangi bir odadaki prize takılıyor. İki cihaz eşleştikten sonra modeme gelen internet bağlantısı, elektrik hattı üzerinden adaptörler arasında iletiliyor. 

Bir başka deyişle elektrik bağlantısına sahip olan herhangi bir odada, prizden bilgisayara ya da diğer cihazlara ethernet kablosu takarak yüksek hızda internete bağlanmak mümkün oluyor. Böylece internet bağlantısı için duvarları kazmaya ya da harici kablo uzatmaya gerek kalmıyor. Bu sırada adaptörlerin kullandıkları prizler de devre dışı kalmıyor, adaptör üzerinden diğer elektrikli ev aletlerini çalıştırabiliyorlar.

TP ’Link ’in geliştirdiği adaptörler, ekstra elektrik tüketiminde de bulunmuyor. 300 metreye kadar çalışabilen adaptörler, internet bağlantısı kullanılmadığında %85 ’e varan tasarruf modunda çalışıyorlar. TP-Link ürünleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Uzaylı İstilası Temalı 15 Kaliteli Bilim Kurgu Filmi

Uzaylı İstilası Temalı 15 Kaliteli Bilim Kurgu Filmi

1969 yılında aya ilk adımın atılması ile beraber uzaylı filmlerinde büyük bir artış yaşandı. En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir