Anasayfa / Genel / Toyota, Yalnızca 1.500 Adet Üretilecek 2021 Corolla Hatchback Special Edition’ı Tanıttı

Toyota, Yalnızca 1.500 Adet Üretilecek 2021 Corolla Hatchback Special Edition’ı Tanıttı

Toyota’nın dünya genelinde en çok satan otomobil serisi olan Corolla‘nın beş kapılı hatchback modelleri, 2019 yılından itibaren tazelenmiş dizaynlarıyla her yerde üretilmeye başlanmıştı. Toyota, Corolla Hatchback serisinin yeni modeli 2021 Corolla Hatchback Special Edition‘ı tanıttı. Her ne değin ismi hatchback olarak geçse de Toyota’nın Corolla Hatchback modelleri tam anlamıyla Yaris modellerindeki tam eğimli bir yapıya sahip yok. Toyota geçtiğimiz günlerde, GR Corolla olarak adlandırdığı üç silindirli turbo motora sahip, 257 at gücünde, tam hatchback yapısında olan yeni bir otomobilini de duyurdu.  

Toyota Corolla Hatchback Special Edition’a geri dönecek olursak işyeri, bu otomobilden yalnızca 1.500 adet üretecek. Ayrıca Corolla Hatchback Special Edition, Supersonic Red olarak adlandırılan metalik kırmızı edinmek üzere tek bir renk seçeneğine sahip olacak.

2021 Toyota Corolla Hatchback Special Edition:

2021 Toyota Corolla Hatchback Special Edition

Corolla Hatchback Special Edition, Supersonic Red olarak adlandırılan metalik kırmızı renkte gelirken bu kırmızı renge fazla yakışan 18 inçlik metalik siyah jantlara sahip olacak ve normalde krom kaplama olan dış kısımlar iyice siyah olarak karşımıza çıkacak. Hem Corolla Hatchback Special Edition, metalik kırmızı gövdesiyle iyi bir ahenk yakalamak için tamamen siyah renkte tasarlanmış ön, arka, tabi çamurluklardan ve arkadaki kısımda yer alan rüzgarlıktan oluşan bir body kit üstüne oturtulmuş. 

Kaputun altına gelecek olursak Corolla Hatchback Special Edition’da, 2,0 litrelik 4 silindirli bir motor kullanılmış. Önden çekişli olan bu araba, 168 beygir gücüne ve 6 ileri manuel bir şanzımana sahip. Hem Corolla Hatchback Special Edition dâhil bütün 2021 model Corolla’lar, Toyota Safety Sense 2.0 güvenlik yazılımıyla geliyor. Toyota Safety Sense 2.0; bünyesinde şerit peşine düşüp takip dikkat sistemi, otomatik sis farları, yol işaretleri sensörü ve âmâ nokta takibi gibi özellikler barındırıyor. 

Hakkında admin

Check Also

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'yu Türkiye'de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu Türkiye’de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatlarını açıkladığı iPhone 12 serisinden iki model ön siparişe açıldı. iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir