Anasayfa / Genel / Toyota Türkiye, İŞKUR Üzerinden 800 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Toyota Türkiye, İŞKUR Üzerinden 800 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Geçtiğimiz sene Türkiye ’de üretimin 25. yılını kutlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., koronavirüs salgınına yönelik zorunlu tedbirleri alındıktan sonradan üretime her yerde başlandığını açıklamıştı. Geçtiğimiz ay üretime her tarafta başlayan şirket, ihracat hedeflerini artmak ve iş gücünü cesaretlendirmek için önümüzdeki 3 aylık süreçte 800 kişiye istihdam sağlanacağını duyurdu.

Bu kapsamda Toyota Türkiye ile İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü arasında kayıtlı ve nitelikli meslek gücünün desteklenmesi için kısa süreli uyarlama ve sertifika eğitimleri düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı.

Kaynak, kurulum ve boya işçiliği alanlarında 800 kişiye istihdam sağlanacak:

Toyota

İŞKUR ’a belirtilen meslek arayanların yararlanabileceği belirtilen projeyle birlikte kaynak, montaj ve boya işçiliği mesleklerinde elde etmek üzere toplamda 800 birey eğitime bağlı tutularak fabrikada istihdam edilecek. Kurs programına katılım karşılayan sözleşmeli işçiler, 6 aylık test süreci sonrasında yerinde görülürse firmada kadrolu olarak alıştırma imkânına da sahip olabilecek.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., koronavirüs nedeniyle duran üretime 11 Mayıs tarihinde baştan başlamıştı. Bu engebeli sürecin arkasında istihdam projesiyle ilgili konuşan Toyota Türkiye CEO ’su Toshihiko Kudo; ihracat hedeflerini artırmak, meslek gücünü desteklemek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için mevcut kadroya 800 şahsiyet bir istihdam eklemeyi hedeflediklerini söyledi.

Kimler başvuruda bulunabilecek?

Mesleki eğitim kursuna bulunma isteyen iş adaylarının karşılaması gereken bir takım kriterler bulunuyor. Bu noktada mesleki eğitim kursuna yeralma isteyen iş adaylarının ‘erkek, en az lise mezunu, Sakarya’da ikamet ediyor elde etmek ve askerliğini tamamlamış veya asgari 6 ay tecil ettirmiş almak’ şartlarını taşımaları gerekiyor. 

Bu kriterleri içeren İŞKUR ’a belirtilen meslek arayanlar, aracısız Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. ’ye, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü’ne veya belediyelerde bulunan İŞKUR temsilciliklerine başvuruda bulunabilecekler.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir