Anasayfa / Genel / Toto ’nun Africa Şarkısı Tesla Bobinleriyle Çalındı (Video)

Toto ’nun Africa Şarkısı Tesla Bobinleriyle Çalındı (Video)

Dünya üstünde internetin genel milli marşı diyebileceğimiz iki şarkı var. Bunlardan biri Toto ’nun Africa şarkısıyken diğeriyse bu. Toto ’nun Africa şarkısı, öyle fazla garip çalışmanın da merkezinde yer alıyor. 

Daha önce patateslerle ve Afrika ’nın ortasında bulunan sistemlerle çalındığını gördüğümüz şarkı, derhal de Tesla bobinleriyle çalındı. Ortaya oldukça devingen görüntüler çıktığını anlatmak yanlış olmayacaktır.

Bir müzik aleti olarak Tesla bobini:

YouTube ’da Franzoli Electronics kanalında yayınlanan bu video, yalnızca bir ışık şovu değil; gerçekten oldukça ciddi bir mühendislik de gerektiriyor. Duyduğumuz seslerse Tesla bobininden atlayan elektrikten geliyor. 

Yani videoda duyduğumuz müzik, adamakıllı sistem pek programlandığı için ortaya çıkıyor. Ses konusunda yapılmış diğer hiçbir egzersiz değil ve videoda düzenleme işlemi yapılmamış. Hem sesi artırmak için kullanılmış bir sistem de yok, yani bobinlerden ne dek ses geliyorsa onu duyuyoruz. 

Franzoli Electronics ’in YouTube sayfasında benzer şekilde pek çok şarkı bulunuyor. Bu şarkıların bazıları, Tesla bobinleriyle çalınırken epeyce başarılı olmuş. öte yandan diğer meşhur şarkımız için yapılmış bir cover bulunmuyor.

Tesla Bobini nedir?

tesla bobinleri

Tesla bobini, ismini ünlü dâhi Nikola Tesla ’dan alan bir sistemdir. Temel egzersiz prensibi yüksek gerilim, düşük akım ve yüksek frekansta alternatif akıntı üretmektir. Bu bobinler enerjiyi sistemlerden haricen aktarmakta kullanılır. 

Tesla bobinlerini üretmenin birden artı yolu vardır, hatta basit versiyonlarını evde yerine getirmek bile mümkündür. Genel olaraksa iki ya da üç çift rezonans devresi kullanılarak Tesla bobinleri oluşturulur. Tesla bobinleriyle yapılan Africa cover’ını beğendiniz mi? Sizce hangi şarkılar bu şekilde çalınmaya yerinde? Yorumlarınızı bekliyoruz. 

Hakkında admin

Check Also

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, çeyrek sonuçlarını açıkladığı sırada iki yaklaşan iki önemli oyunu hakkında da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir