Anasayfa / Genel / Total War Saga: TROY, Çıktığı İlk Gün Epic Store’da Ücretsiz Dağıtılacak

Total War Saga: TROY, Çıktığı İlk Gün Epic Store’da Ücretsiz Dağıtılacak

Geçtiğimiz sene Total War serisinin geliştiricisi Creative Assembly ve yayıncısı SEGA, serinin yeni oyunu olacak Total War Saga: TROY ’u duyurmuştu. Fragmanıyla Total War sevdalılarını oldukça heyecanlandıran oyun, bu yaz sonunda oyuncularla buluşacak.

Bugüne dek oyunun nerede ve nasıl yayınlanacağı iyice açıklanmamıştı. Bugün, stüdyolardan bu konuda bir açıklama geldi. Açıklamada Total War Saga: TROY ’un 13 Ağustos ’ta Epic Games Store ’a özel olarak yayınlanacağı duyuruldu lakin izah etme yalnızca bununla sınırlı değildi.

24 saat tamamen bedava olacak:

total war saga troy

Total War Saga: TROY ’un geliştiricileri göre yapılan açıklamada oyunu bekleyenleri ve Total War serisine açtırmak isteyenleri karşılayacak güzel bir sürprize yer verildi. Açıklamaya göre Total War Saga: TROY, 13 Ağustos günü yayınlandıktan sonra ücretsiz olarak Epic Games Store mağazasından kütüphaneye eklenebilecek. Oyuncuların oyunu bedava olarak kütüphaneye eklemeleri için sadece 24 saatleri olacak.

Oyunun yayıncısı olan SEGA kadar yapılan açıklamadaysa bu kararın ardında yatan sebep paylaşıldı. Açıklamada oyunun bu şekilde yayınlanacak olmasının, yeni oyuncuların da Total War ’u ilk kere tatmalarını sağlayacağı söylendi. Hem bu sayede Total War serisini hiç oynamayanların gözünü korkutan süratli, bu kitle tarafından da ücretsiz olması doğruca ilk kez denenmiş olacak.

total war saga troy

Total War Saga: TROY, birincil öncelikle Epic Games Store ’a özel olacak olsa da sonra diğer platformlarda da yayınlanacak ama bu, Epic Games ’e özel oyunların çoğunda gördüğümüz gibi az kalsın 1 takvim aradan sonradan gerçekleşecek. Yani oyunun Steam ’e gelmesi Ağustos 2021 ’i bulacak.

Total War Saga: TROY, İlyada destanındaki Homeros ’un büyük savaşında geçecek. Oyuncular, böylece çok efsanevi karakteri canlandırabilecek. bununla birlikte tercihlerine kadar Troya şehrini ya korumaya ya da şehri yerle bir etmeye çalışacak. Oyun, Total War serisini bu dek sevdiren mekaniklerini de barındıracak.

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12'nin Kamerası, Üçüncü Taraf Tamirciler Tarafından Değiştirilemeyecek

iPhone 12’nin Kamerası, Üçüncü Taraf Tamirciler Tarafından Değiştirilemeyecek

iPhone cihazların tamirinin nispeten daha zor olduğunu belki duymuşsunuzdur. Görünüşe göre iPhone 12 için de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir