Anasayfa / Genel / TikTok, Videolara Konum Ekleme Özelliği Üstünde Çalışıyor

TikTok, Videolara Konum Ekleme Özelliği Üstünde Çalışıyor

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok, kullanıcı sayısı arttıkça yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Geliştirici şirket, koskocoman bir yenilik olmasa da kullanıcılarına yeni bir nitelik daha sunmaya hazırlanıyor.

sosyal medya danışmanı Matt Navarra, TikTok ’un kullanıcılarının videolarına konumlarını ekleyebilmelerini karşılayan yeni bir nitelik üstünde çalıştığını açıkladı. Navarra, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda özelliğin şu lahza geliştirme aşamasında olduğunu ifade etti.

Konum ekleme özelliği:

tiktok konum ekleme özelliği

Navarra ’nın Twitter hesabından paylaştığı ve yukarıda da görebileceğini görsele tarafından konum ekleme seçeneği, platformda videoyu paylaşmadan önce belirlenebilecek. Bu konumun, videonun nerede çekildiğini mi yoksa nerede paylaşıldığını mı belirteceği demin net değil. Bir diğer Twitter kullanıcısıysa bu özelliğin, hâlihazırda kullanılan algoritmayı olumlu etkileyeceğini söyledi.

Kullanıcılarının 15 saniyelik videolar çekmesini ve paylaşmasını karşılayan TikTok, şu lahza en seri gelişen uygulamalar aralarında yer alıyor ve uygulamanın dünya genelinde 800 milyonu aşkın faal kullanıcısı bulunuyor. Hem Android ayrıca de iOS platformlarında kullanılan başvuru formu bu değin büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması sebebiyle yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

Şu an için videolara konum ekleme özelliğiyle ilgili olarak şirketten herhangi bir resmi tanımlama gelmiş yok. Hem bu özelliğin TikTok kullanıcılarına ne süre sunulacağına dair de hemen şimdi net bir bilgi bulunmuyor. Peki, siz TikTok ’a eklenecek olan bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı bir nitelik mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir