Anasayfa / Genel / TikTok, ‘Kendin Yap ’ Videolarına ve Canlı Yayınlara Odaklanıp İçeriğini Değiştirebilir

TikTok, ‘Kendin Yap ’ Videolarına ve Canlı Yayınlara Odaklanıp İçeriğini Değiştirebilir

TikTok yöneticilerinden Bryan Thoensen, verdiği röportajda TikTok uygulamasını kullanan şahısların artık müzik ve dans içerikli videolardansa hat sanatı, ahşap işleri, süslemeler veya salgın döneminde oldukça popüler olan ‘kendin yap ’ projelerini izlemeye yöneldiklerini belirtti. Hem sağlık durumu uzmanları da koronavirüs salgını boyunca platform üzerinden tıbbi tavsiyelerde bulundu.

TikTok uygulamasının son iki yılda çarpıcı bir çoğalma yaşadığını bildirmek yanlış olmaz. Popüler video uygulaması; çabuk bir şekilde video oluşturma, videoya özel efektler ekleme ve film müziklerine ücretsiz erişim sağlama seçenekleri sunuyor. Bu özellikler, çoğu kişinin kısa sürede ‘TikTok kullanıcısı‘ olmasını sağladı. Dans ve müzik videoları, platformun duyulmasına ve tez yayılmasına tezgâhtar oldu. Şimdilerdeyse TikTok, kullanıcılara ve özellikle salgın sırasında reklam verenlere içerik açısından daha pozitif farklılık sunabilmek namına canlı yayınlara ve eğitim videolarına yüzünü çevirmiş durumda.

TikTok, kullanıcılarının yaş aralığını genişletmek istiyor:

tiktok

TikTok kullanıcılarının takriben %43’ü 16-24 yaş aralığında. İçerik listesinin çeşitlendirilmesinin, platform kitlesinin bu demografinin ötesine geçmesine de asistan olabileceği düşünülüyor. 16-24 yaş aralığı, satın alma gücü düşük bir kitle olduğu için hiçbir kullanım adına kârlı bir geri dönüş getirmiyor. TikTok da daha yüksek harcama gücü olan müşterilere ulaşmak istiyor gibi görünüyor.

Firma kadar aktarılan bilgiye takriben canlı yayınlar ve eğitim videoları, salgın sırasında kullanıcıların daha fazla zaman geçirdiği kategoriler aralarında yer almış. Canlı yayınlar, TikTok izleyicileri arasında bir yakın olma duygusu yaratıyor. Eğitim videolarıysa spesifik reklamlar için daha yerinde bir zemin sağlıyor.

TikTok, bu ay başta IAB ’nin Dijital Content NewFronts‘ta yer alacak. Platformun genişletilmiş içerik listesi, Instagram ve YouTube gibi rakip platformlar için korkutma oluşturabilir mi? Qustodio’nun araştırmasına kadar ABD’de 4 ila 15 yaş arası çocuklar TikTok, YouTube ve Instagram’da jurnal sıradan sırasıyla 82 dakika, 86 dakika ve 50 dakika geçiriyor.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir