Anasayfa / Genel / THY ve Pegasus, Yurt İçi Uçuş Tarihlerini Açıkladı (THY Tarih Değiştirdi)

THY ve Pegasus, Yurt İçi Uçuş Tarihlerini Açıkladı (THY Tarih Değiştirdi)

Tüm dünyada dengeleri bozmaya başaran koronavirüs salgını, etkisini yavaşça azaltmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde virüse karşısında alınan çoğu önlem bu kapsamda gevşetilmeye başlandı. Özel uçuşlar haricinde uzun bir süredir uçuş gerçekleştirmeyen Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus, 1 Haziran’da göklere geri dönüyor. Şirketler şimdilik sadece ülke içinde etkinlik gösterecek. 

Gezi kısıtlamasının gevşetilmesiyle birlikte tekrardan gezgin taşımaya başlayacak şirketler, birincil ilk kez kısıtlı sayıda sefer düzenleyecek. Bu kapsamda uzun bir aradan sonra birincil seferini gerçekleştirecek THY’nin pazartesi günü saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya uçacağı öğrenildi. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan 10.15’de havalanacak Pegasus uçağıysa, İzmir’e iniş yapacak.

3 Haziran’a değin kayıtlı şehirlere uçulacak:

Pegasus ve THY

THY, 3 Haziran’a kadar İstanbul’da bulunan havaalanlarından Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon ’a ortak seferler düzenleyecek. Bu tarihten sonraysa uçuş ağı normalde olduğu gibi genişlemeye başlayacak. Pegasus da aynı şekilde bu tarihe değin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan İzmir, Antalya ve Trabzon’a ortak olarak uçacak. 3 Haziran’dan sonradan Pegasus da bambaşka şehirleri seferlerine ekleyecek. THY, 10 Haziran’da yurt dışı seferlerine başlayacağını da daha önceden belirtmişti.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, virüs kapsamında alınan önlemler doğrultusunda bir süredir gerçekleşmeyen uçuşlara geri dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. “Bize aylar değil yıllar gibi gelen bu kesin olmama döneminde duran yalnızca uçuşlarımızdı, bizler yok. Biz yeni uçaklarımızı teslim almaya devam ettik, süreçlerimizi geliştirdik ve yeni döneme hazırlandık” diyerek çalışmayı elden bırakmadıklarını açıklayan Nane, çalışmaların ara vermeden devam ettiğini de aktardı.

Uçuşların belirli illerden sonradan aşamalı olarak artacağını bildiren Nane, sonra da yurt dışı varışlı seferlerin gerçekleştirileceğini dile getirdi. Keza birincil ilk olarak uçuş yapılan şehirlerin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlendiğini de aktardı.

Hakkında admin

Check Also

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Spotify, Google Hesabı ile Giriş Yapma Özelliğini Kullanıma Açtı

Çok uzun yıllar boyunca internet kullanıcıları hemen her platforma üye olmak için ayrı ayrı oturum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir