Anasayfa / Genel / The Witcher’ın 2. Sezonu, Büyük Ölçüde Geralt’ın Gençliğine Odaklanacak

The Witcher’ın 2. Sezonu, Büyük Ölçüde Geralt’ın Gençliğine Odaklanacak

Popüler bir roman ve daha da popüler bir video oyun serisinin arkasından dizi dünyasında kendine yer bulan The Witcher, Polonyalı yazan Andrzej Sapkowski ’nin aynı adlı çok satan kitap serisini takip ediyor. Oyuncu kadrosu, öykü anlatımı, görsel ve işitsel efekt dahil pek fazla yönden alkış toplamayı başaran dizi, birincil sezonundaki çoklu zaman çizelgesi sebebiyle kafaların birazcık karışmasına niçin olmuştu.

Neyse ama, ikinci sezonda birincil sezon kadar yoğun bir süre atlaması olmayacak. Hatta dizi tek bir zaman çizelgesi üzerinden ilerleyecek. Bu da, kim kimdi, bu ne ara oldu tarzı soruları sormaktan diziye konsantre olamayan izleyiciler için iyi bir haber olsa gerek.

The Witcher’ın ikinci sezonunda tek bir süre çizelgesi olacak

the witcher 2. sezon

Başrolünde Henry Cavill ’ı izlediğimiz The Witcher ’ın yaratıcısı ve baş yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich, merakla beklenen yeni sezona dair önemli açıklamalarda bulundu. Hissrich ’e göre ikinci sezon, büyük ölçüde Geralt ’ın kökenlerine odaklanacak ve kahramanımızın nasıl Witcher olduğu hakkında bizlere yeni bilgiler sağlayacak. Kısacası dizinin ikinci sezonunda, Geralt ’ın gençlik yıllarına heyecan ve gizem dolu bir yolculuğa çıkacağız.

öte yandan The Witcher ’ın yeni sezonda, orijinal hikayeden bir takım yeni karakterlerle de tanışacağız. Dizi, Geralt’ın büyüdüğü ailesini, Eskel, Lambert ve Coen gibi arkadaşlarını ve kendisi için bir baba figürü olan Vesemir‘i de ekranlara taşıyacak, ancak bu karakterler olasılıkla şimdiki zamanda tanım edilmeyecek.

Yeni sezon, büyük ölçüde Geralt ’ın kökenlerine odaklanacak ve güçlerini nasıl kazandığını anlatacak

the witcher

Ciri ve Geralt nihayet birinci sezonun sonunda bir araya gelmişti. Kitaplardan bildiğimiz kadarıyla Geralt, Vesemir ve öteki Witcher ’larla çalışması yapması için Ciri‘yi Kaer Morhen’e geri getiriyor. Bu, Ciri’nin eğitimini, gençken Geralt’ın eğitiminin flashback ’leri ile birleştirmek için olağanüstü bir fırsat sağlayabilir.

The Witcher ’ın ikinci sezonu, COVID-19 salgını sebebiyle prodüksiyon çalışmalarındaki aksamalara karşın 2021 yılında yayınlanacak. Birkaç gün önce basına yansıyan bir takım haberler, çekimleri belirsiz olarak askıya alınan dizinin üretime her yerde başlayacağı yönündeydi, ama Netflix kadar konuya ilişkin demin devlete ait bir yorumlama gelmediğini belirtmekte menfaat var.

Hakkında admin

Check Also

Türkiye'de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

Türkiye’de Gönüllü Olacak 550 Kişiye Koronavirüs Aşısı Uygulanacak

2020 yılının bir numaralı gündem maddesi olan koronavirüs salgını, olağan hayatımızı tümüyle değiştirdi. Uzmanlar, bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir