Anasayfa / Genel / The Witcher Serisi, 50 Milyonluk Satmak Rakamına Ulaştı

The Witcher Serisi, 50 Milyonluk Satmak Rakamına Ulaştı

2007 yılında The Witcher, 2011 yılında The Witcher 2: Assassins of Kings, 2015 yılında The Witcher 3: Wild Hunt, 2016 yılında Gwent: The Witcher Card Game… CD PROJEKT RED göre geliştirilen dünyaca meşhur aksiyon RPG serisi The Witcher hakkında yapılan açıklamaya göre 2007 yılından bu yanlamasına tüm serideki oyunlar toplamda 50 milyon kopya sattı. 

Oyunun geliştiricisi CD PROJEKT INKAR’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, 50 milyonun üzerinde maceraperest, Kaer Morhen’dan Vizima’ya, Flotsam ve Vergen, Velen ve Novigrad’dan Skellige Isles ve Toussaint’e ve daha nice mekâna yolculukta defalarca Geralt’a katılan herkese teşekkür edildi. CD PROJEKT INKAR, “Teşekkürler ve yolda her yerde buluşmak dileğiyle” diyerek oyunun hayranlarına teşekkürlerini  iletti.

Netflix dizisinin etkisi görüldü:

the witcher

The Witcher serisi sıkça gündeme gelmeyi başarıyor. Bilhassa Netflix’teki dizinin de oldukça popüler olmasıyla birlikte oyuna olan ilginin de bitmiş arttığını söyleyebiliriz. Örneğin The Witcher 3 geliştiricileri, kısa zaman önce gerçekleşen bir Twitch yayınında ve oyunun sitesinde Geralt’ın niçin hiç çıplak görünmediğine açıklık getirmişti. Oyunun tasarımcılarından Philipp Weber, stüdyoların oyunları yayınlamak istediği çeşitli ülke ve bölgelerde bir takım karışık kısıtlamaları birincil niçin olarak öne sürmüştü.

Senaryosu, The Witcher oyun ve kitap serilerinden esinlenilerek yazılan Netflix dizisi The Witcher, yeni verilere göre oyun ve kitap satışlarının 5 kattan artı artmasını sağladı. NPD Group analisti Sartori Bernbeck, bu durumu üçüncü oyunun Nintendo Switch için de çıkarılması ve ardındaki dizinin yayınlanmasına bağlıyor.

The Witcher

2015 yılının mayıs ayında çıkış yapan The Witcher 3: Wild Hunt, 2019 yılının aralık ayında ABD ’de %554 satış artışı elde etti. Yine aynı dönemde ve benzer bölgede The Witcher kitap serisi yıldan yıla %562 artışla tırmanışa geçti.

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir