Anasayfa / Genel / The Pokémon Company, Yeni Oyunu Pokémon Cafe Mix ’i Duyurdu

The Pokémon Company, Yeni Oyunu Pokémon Cafe Mix ’i Duyurdu

Geçmişte oldukça popüler bir yapım olan Pokemon, çocuklardan orta yaşlara kadar geniş bir hayran kitlesine sahipti. Animelerin az kalsın atası sayılabilecek üretim; oyunları ve hatta marka adı aşağıda üretilen çanta, tişört gibi ürünleriyle hafızalara resmi olarak kazınmış durumdaydı.  

Geçtiğimiz yıllarda patlayan Pokemon GO furyasıyla her tarafta gündeme gelmiş olan Pokemon, insanların ellerinde akıllı telefonlarıyla caddeler, sokaklar ve kafelerde dolaşmasına sebep olmuştu. Haritada spesifik noktalarda bulunan Pokemon’ları bulup artırılmış gerçeklikle toplamaya çalışıyordunuz. The Pokemon Company, oldukça popüler olan Pokemon GO ’dan sonradan yeni bir oyun tanıttı.  

Pokemon Cafe Mix, ücretsiz bir oyun:

pokemon cafe mix

Pokemon Cafe Mix ’te, bir kafe sahibi olacaksınız. Birbirinden eğlenceli ve oldukça şiddet görünen yapbozları, kafenize daha fazla Pokemon ziyaretçisi kazanmak için son vermek zorundasınız. Parmağınızla benzer Pokemon figürlerini kaydırarak seçmeli ve patlatmalısınız. Oyun mekanikleri olarak her ne değin olağan çek ve patlat oyunlarına benzese de Pokemon Cafe Mix, fazla daha farklı ve eğlenceli bir oynanış deneyimi sunacak gibi gözüküyor. 

Yaptığınız yapbozlardan kazandığınız puanlar, kafenize gelen Pokemon’ları belirliyor. Oyundaki tek amacınızın yapboz çözmek olmadığı gibi kazandığınız puanlarla kafenizi düzenleyebilir, gelen Pokemon’larınıza daha hoş bir kafe ortamı oluşturabilirsiniz. Yapbozları tamamlamanız size sadece puan kazandırmayıp gelen Pokemon’ların içecek ve yiyecek ihtiyacını karşılamanızda da size asistan oluyor. Kafenize gelen ve sahip olduğunuz birbirinden farklı Pokemon’lar, yapbozunuzu tamamlamaya çalışırken size özel güçleriyle takviye edebiliyor. 

Eski bir Pokemon hayranı olabileceğinizi varsayarak her Pokemon’un ayrı bir gücü olacağını hatırlatmamıza gerek olmadığını varsayıyoruz. The Pokemon Company, oyunun Nintendo Switch ve mobil cihazlara geleceğini açıkladı. 

Hakkında admin

Check Also

Google'dan Farklı Zevklere Hitap Eden 3 Ayrı Duvar Kağıdı Koleksiyonu

Google’dan Farklı Zevklere Hitap Eden 3 Ayrı Duvar Kağıdı Koleksiyonu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kendi işletim sistemi olan Chrome OS’un Canary …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir