Anasayfa / Genel / The Last of Us Part II, İngiltere’de PlayStation 4’ün En İyi Çıkış Yapan Oyunu Oldu

The Last of Us Part II, İngiltere’de PlayStation 4’ün En İyi Çıkış Yapan Oyunu Oldu

Naughty Dog’un senelerdir dört gözle beklenen yeni macerası The Last of Akıl Part II, sonunda oyun severlerle buluştu. Geçtiğimiz hafta PlayStation 4’e özel olarak piyasaya sürülen oyun, Sony’nin mevcut en güncel konsolu için en iyi çıkış yapan oyun olarak rekor kırdı.

19 Haziran’da piyasaya sürülen The Last of Hafıza II, lansmandan bu yana tüm birinci parti oyunlardan daha pozitif kutulu kopya satarak İngiltere’de en fazla satan PlayStation 4 oyunu oldu. Naughty Dog’un yeni oyunu; Uncharted 4, God of War ve Marvel’s Spider-Man gibi çıktığında rekorlar kıran oyunları geride bıraktı.

The Last of Us Part II, Uncharted 4’ü sollayarak rekor kırdı

the last of us part 2

The Last of Düşünce Part II, lansman haftasında PS4’ün en hızlı satan oyunu olan Uncharted 4: A Thief’s End‘i yüzde 1 gibi minik bir farkla geçerek, şimdiki konsol neslinin en iyi çıkış yapan oyunu oldu. Satışlar yalnızca kutulu versiyonları baz alıyor ve günümüzde dijital sürümlerin daha fazla sattığı düşünüldüğünde, aradaki ayrım daha da artı olabilir.

Ellie’nin yeni macerası, bu yılın en iyi çıkışlarından birini yapan Animal Crossing: New Horizons‘u da tahtından indirmeyi başardı. The Last of Akıl Part II, lansman haftasında Nintendo Switch’e özel yeni Animal Crossing oyunundan yüzde 40 daha yüksek satmak yaptı. Kesinlikle PS4’ün modern konsollar arasında en çok satan cihaz olmasının da bu başarıda payı büyük.

The Last of Akıl Part II zirvede olsa da Nintendo’ya özel oyunlar geçtiğimiz hafta en fazla satan oyunlar listesini domine etti. Platforma özel Ring Fit Adventure, 51 Worldwide Games, Mario Kart 8 Deluxe ve Pokemon Sword gibi oyunlar, listede ilk 10’a girmeyi başardı.

Geçtiğimiz haftanın en fazla satan oyunları:

The Last of Fikir Part II Ring Fit Adventure FIFA 20 Mario Kart 8 Deluxe COD: Çağdaş Warfare GTA5 Minecraft 51 Worldwide Games Pokémon Sword Star Wars Jedi: Fallen Order

Hakkında admin

Check Also

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi'nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

28 Yıldır Okuyucularıyla Buluşan Optimum Dergisi’nin Kasım-Aralık 2020 Sayısı Çıktı

Türkiye’nin en aktif öğrenci topluluklarından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü’ne (EMK) bağlı olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir