Anasayfa / Genel / The Last of Us Part II, İlk Haftasında En Çok Satan PS4 Oyunu Oldu

The Last of Us Part II, İlk Haftasında En Çok Satan PS4 Oyunu Oldu

Sony Interactive Entertainment ’ın Başkan Yardımcısı ve Küresel Pazarlama Başkanı Eric Lempel, Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Us Part II ’nin 4 milyondan artı kopya sattığını ve Sony ’nin ilk haftasında en fazla satan Playstation 4 oyunu olduğunu duyurdu.

PlayStation ’ın devlete ait blog sayfası üzerinden yazılmış bir açıklamada yer alan Lempel, The Last of Us Part II ’nin çok iyi oyun mekaniği ve ustaca kurgulanan öykü anlatımı ile oyunculara yepyeni bir deneyim yaşattığını söyledi. Bu başarıyı muhtemel kılan bütün Naughty Dog ekibini kutlayan Sony yöneticisi, “Size özgün, alımlı deneyimler sunmak için çalışıyoruz. Marvel ’s Iron Man VR ve Ghost of Tsushima gibi PS4’e gelecek hala bir sürü olağanüstü oyun var” dedi.

The Last of Us Part II

Açıklamada, Naughty Dog Başkan Yardımcısı ve The Last of Zihin Part II’nin Yönetmeni Neil Druckmann ’ın görüşlerine de yer verildi. The Last of Akıl Part II’yi oynayan ve deneyimlerini paylaşan dünya çapında milyonlarca hayrana minnettar olduklarını belirten Druckmann, sözlerine şöyle devam etti:

“Part II, Naughty Dog ’daki yüzlerce kabiliyetli ve tutkulu geliştiricinin çabaları doğruca muhtemel oldu. Oynayan insanlarda da benzer tutkuyu görmekten fazla mutluyuz. Bu olağanüstü dönüm noktasına ulaşmamıza tezgâhtar olduğunuz için teşekkür ederiz”

The Last of Us Part II satış rekoru

2013 yılında piyasaya meydana çıkan The Last of Zihin, tüm dünyayı saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde insanlara saldırgan yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın başlamasından yirmi yıl sonrasını yani 2033 yılını konu alıyordu. Oyun, birincil haftasında 1,3 milyonun üzerinde, 14 ay içinde de 8 milyondan artı satarak en çok satan PlayStation 3 oyunlarından biri haline gelmişti.

PlayStation 4 için düzenlenen ve The Last of Us Remastered adını taşıyan sürüm ise başlangıçta Temmuz 2014’te yayınlanmıştı. Aralık 2016’da ise devam oyunu The Last of Akıl Part II duyurulmuştu, oysa ikinci oyun, dört senelik bir bekleyişten sonradan piyasaya sürülebildi. Yakın dövüş ve silah mekaniği ile muazzam bir oynayış deneyimi yaşatan oyun; öykü, atmosfer ve müzik açısından da beklentileri fazlasıyla karşılamış gibi görünüyor.

The Last of Us Part 2

bu arada Game of Thrones ve Westworld gibi fenomen dizileriyle tanıdık HBO ’nun, The Last of Fikir ’ın dizi uyarlaması için Naughty Dog ve Sony ile anlaştığını da belirtmeden geçmeyelim. Şimdilik büyük heyecan yaratan uyarlamanın, 2019 ’un en başarılı dizilerinden Chernobyl ’in yaratıcısı Craig Mazin ’in imzasını taşıması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir