Anasayfa / Genel / The Last of Us Part II, Almanya ’da Fiziksel Kopyası En Çok Satan Oyun Oldu

The Last of Us Part II, Almanya ’da Fiziksel Kopyası En Çok Satan Oyun Oldu

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve oyuncular kadar fazlasıyla sevilen The Last of Us serisi, geçtiğimiz günlerde yeni bir hikâyeyle uzun süredir beklediğimiz The Last of Fikir Part II olarak karşımıza çıktı. Oyun, büyük bir beklentiyle oyuncular kadar beklenince yeni rekorlar kırmayı da ihmalkârlık etmedi.

The Last of Hafıza Part II, geçtiğimiz günlerde yeni bir rekor kırmıştı. 19 Haziran ’da piyasaya sürülen The Last of Fikir Part II, lansmandan bu yanlamasına tüm birinci parti oyunlardan daha artı somut kopya satarak İngiltere ’de en iyi çıkış yapan PlayStation 4 oyunu olmuştu.

Almanya’da en fazla satılan oyun oldu:

the last of us part ii

The Last of Düşünce Part II ’nin başarıları yalnızca bununla da sınırlı yok. Sony, oyunun satmak rakamını yakın bir zamanda açıklayacak olsa da dünya çapında birçok yerden The Last of Hafıza Part II ’nin elde ettiği galibiyet hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Son haberse Almanya ’dan geldi.

İngiltere ’de tüm zamanların en süratli satan PlayStation 4 oyunu olan The Last of Us Part II, Almanya ’da 2020 ’nin en iyi çıkış yapan oyunu oldu. Oyun, ülkedeki listelerin lideri olarak karşımıza çıktı. The Last of Akıl Part II, keza Standard ayrıca de Special Edition seçenekleriyle ülkede fiziki kopyası en çok satan oyun olmayı başardı.

the last of us part ii

Şu noktada vurgulamak isteriz ama bu rekorlar, The Last of Us Part II ’yi satın olmak isteyen oyuncuların yaptıkları fiziksel alışverişler için geçerli. Yani dijital ortamda yapılan satışlar şu an için açıklanmadı. Tabii günümüzdeki durumu düşündüğümüzde oyunun dijital ortamda ne kadar artı sattığını hayal edebiliyoruz ancak yakında mutlaka bundan da bir haber alacağız.

The Last of Düşünce Part II; İngiltere ve Almanya ’nın yanı sıra Rusya ’da da rekor kırdı. Oyun, ülke genelinde PlayStation 3 ve PlayStation 4 için en iyi çıkış yapan oyun oldu. bununla beraber Çek Cumhuriyeti ve Slovakya ’da da en çabuk satan PlayStation 4 oyunu olarak karşımıza çıktı.

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir