Anasayfa / Genel / Tesla, Yeni Bataryasını Tanıtacağı Battery Day Etkinliğini Erteledi

Tesla, Yeni Bataryasını Tanıtacağı Battery Day Etkinliğini Erteledi

Son yıllarda ürettiği elektrikli arabalarla sesini duyuran Tesla, marjinal CEO ’su Elon Musk ile hafızalarımıza kazındı. Tesla ’nın ilgiyle beklenen Battery Day (Batarya Günü) etkinliği ise tekrar ertelenecek gibi gözüküyor. Elon Musk ’a tarafından, dünyaca ünlü araba üreticisinin hissedar toplantısıyla benzer gün olabilir.  

Etkinlikte, yeni bir düşük maliyetli ve uzun ömürlü pil çıkarması bekleniyor. Bu yılın sonlarında Çin ’de Model 3 versiyonlu arabalarda veya 2021 yılının başlarında diğer marketlerde ortaya çıkabileceğini düşündüğümüz batarya, Tesla arabaların başvuru formu ömrünü arttıracak gibi gözüküyor. 

Tesla, yeni bir batarya duyurmaya hazırlanıyor 

model 3

Milyon millik” pil, içerisinde epeyce az veya hiç kobalt barındırmayacak. Farklı kimyasal katkılar, malzemeler ve kaplamalara sahip olacak pil, bünyesinde daha uzun zaman enerji depolamasını ve dolambaçlı olarak Tesla kullanıcılarının tek şarjla çok daha uzun zaman arabasını kullanabilmesini sağlayacak. Dezavantaj olarak elektrikli vasıta akülerinin fiyatlarının da artabileceğini ekleyelim. 

Battery Day etkinliğinin başlangıçta mayıs ayında gerçekleşeceği bildirilmişti. Lakin Elon Musk, katılımın düşük olacağını öngörerek haziran ayında bir naklen yayın planladığını açıkladı. Canlı yayının ses getireceğini düşünen Musk, yüz yüze olacak etkinliği yayından bir iki ay sonradan düzenleyeceğini resmi Twitter hesabında bildirdi. Fakat Battery Day etkinliği daha artı gecikecek gibi gözüküyor.  

teslatweet

Twitter ’da, Cybertruck ’ın 7 Temmuz ’daki Tesla ’nın hissedar toplantısında olup olmayacağı sorusuna yanıt olarak Elon Musk, toplantının muhtemelen ağustos ayına erteleneceğini söyledi. 

teslatweet2

Peşinde, hissedar toplantısı gecikmesinin Batarya Gününü etkileyip etkilemeyeceği sorusuna cevap olarak Musk, iki etkinliğin birlikte yapılabileceğini belirtti. Elon Musk ayrıca, faaliyet yerini de açıkladı. Battery Day etkinliği büyük muhtemelen California ’da gerçekleşecek gibi gözüküyor.  

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir