Anasayfa / Genel / Tesla Roadster ile Porsche Taycan’ın Tasarımlarını Karşılaştıran Video

Tesla Roadster ile Porsche Taycan’ın Tasarımlarını Karşılaştıran Video

ABD merkezli elektrikli araba üreticisi Tesla‘nın birincil arabulucu 2008 Roadster’in halefi olan yeni Roadster, üzerindeki giz perdesini Kasım 2017 tarihinde kaldırmıştı. Yollara çıkmadan önce, SpaceX’in ve dünyanın en kuvvetli roketi Falcon Heavy ile uzaya gönderilen araç, üç yıllık bir bekleyişin arkasında 2020 yılı içerisinde satışa sunulacak.

0’dan 100 km/s ’e yalnızca 1,9 saniyede çıkarak sokakta kullanılması hukuki olan herhangi bir çabuk imal otomobilinden daha çabuk olacağı açıklanan Tesla Roadster, olağanüstü donanım özellikleri ile spor otomobil segmentinde kuralları her tarafta yazacak. Ayrıntılarıyla elektrikli aracın sürüş menzili ise tek şarjda 1000 kilometre olacak.

En Ince Ayrıntısına Kadar elektrikli olan Tesla Roadster, tek şarjda 1000 kilometre sürüş menzili sunacak

Roadster

Elon Musk ’ın gözbebeği, kağıt üzerinde benzersiz bir araç olsa da, rakipsiz değil. Bildiğiniz üzere Alman devi Porsche, performans verileri ile epeyce etkileyici olan birincil en ince ayrıntısına kadar elektrikli spor otomobili Taycan ’ı geçtiğimiz yılın eylül ayında tanıtmıştı. 625 beygir gücündeki araç, Turbo S versiyonunda 0-100 kilometre/saat hızlanmasını 2,8 saniyede gerçekleştiriyor. Menzil ise Turbo versiyonunda 450, Turbo S versiyonunda ise 412 kilometre.

Tesla Roadster, Porsche Taycan’a kıyasla fazla daha küçük görünüyor

Tesla Roadster

Bir YouTube kanalı, bu iki arabulucu tasarım ve boyut olarak detaylıca karşılaştırabileceğimiz bir konsept video tasarladı. Roadster, Taycan’a kıyasla çok daha küçük görünüyor fakat Alman spor otomobilinin Tesla Model S‘in boyutlarına yakın olması ve Roadster’ın çok daha ufak bir vasıta olması pek de şaşılacak değil. 

Tesla Roadster, beygir gücü, tork ve menzil dahil az kalsın her performans kaleminde Porsche Taycan ’ın önünde görünse de, tasarı anlamında iki aracın da oldukça güzel bir tasarım diline sahip olduğunu bildirmek sanıyorum yanlış olmaz. böylece hangi aracın daha iyi olduğu konusunda karar, siz değerli okuyucularımıza kalsın.

Tesla Roadster – Porsche Taycan tasarım mukayese videosu

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir