Anasayfa / Genel / Tesla, Performansını Değerlendirdiği Tesir Raporu’nu Yayınladı

Tesla, Performansını Değerlendirdiği Tesir Raporu’nu Yayınladı

Otomotiv sektöründe bulunan firmalar sıkça performanslarını ortaya koyan raporlar yayınlıyor. Bilhassa yatırımcılar için bu raporlar oldukça kayda değer olabiliyor. Belirlenmiş dönemlerde yayınlanan bu çalışmalarda farklı alanlara yönlendirilmiş alanlara ait bilgiler elde edebiliyoruz. 

Tesla da elektrikli araba sektörünün lideri olarak biliniyor. Geçtiğimiz sene Tesla, “ürünlerinin ve operasyonlarının çevre ve topluluğumuz üstünde etkilerini” inceledikleri birincil Etki Raporu’nu yayınlamıştı.

Tesla raporunu genişletti

tesla

2019 yılındaki raporda Tesla, oldukça geniş ölçekte bilgi vermişti. Bu raporun odaklandığı nokta ise firmanın operasyonlarına yönelikti. Ayrıca Tesla ürünlerinin yaşam boyu üçgenin taban olmayan kenarı izlerine de yer veriliyordu.

Yeni raporda ise verimlilik, gelecek planları gibi öbür konularda da data yer alıyor. Tesla ’nın yeni raporunda “Tesla ’nın var oluşunun amacı dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmaktır. Bu görevi ilerletirken, ikinci Etki Raporu’muzu yayınlamaktan dolayı heyecanlıyız. Şeffaflık ve açık sözlülük müşterilerimiz, çalışanlarımız ve hissedarlarımız için manâlı, bu yüzden de bu sene Tesir Raporu’nu genişlettik” ifadesi yer aldı. 

Tesla ’dan raporunda göze çarpan noktalar

tesla

Tesla raporunda çevre raporlarının genelde üretim sürecinde ortaya çıkan emisyona odaklandığını ve çoğunlukla gelecekteki enerji tüketimine odaklandığını açıklama etti. Firma, salınımın en çok araçlar kullanılırken ortaya çıktığını belirterek, o nedenle orta noktayı bulmayı amaçladıklarını ifade ettiler. 

Tesla raporuna tarafından firma ileride Model 3 ’ün hem paylaşımlı sürüşlerde keza de bireysel kullanımlarda daha fazla kullanılmasını planlıyor. Ilk Elden şarjlı modellerin kayda değer kısmı imal aşamasında bulunuyor.

Keza tablolara baktığımızda Tesla otomobillerin kullanımı ne değin artarsa emisyon oranı da öyle azalmış oluyor. Elektrikli otomobiller sektörün de geleceği olarak görülüyor. Öteki büyük geleneksel üreticilerin de bu araçlara yönelmesinin arkasından Tesla ’nın avantajını koruyup koruyamayacağı merak ediliyor. 

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir