Anasayfa / Genel / Tesla Model 3 Kullanıcıları, Araçların Dayanıksız Boyası Sebebiyle Tesla ’ya Dava Açtı

Tesla Model 3 Kullanıcıları, Araçların Dayanıksız Boyası Sebebiyle Tesla ’ya Dava Açtı

Elektrikli otomobil üretiminde oldukça güçlü bir konumda yer alan Tesla, son zamanlarda şirkete açılan davalardan başını kaldıramıyor. Farklı konular nedeniyle çoğu kere davalarla uğraşmak zorunda kalan Tesla, bu sefer bir maddesel tazminat davasıyla karşısında karşıya. Şirketin çok satan modellerinden biri olan Model 3 sahipleri, arabalarında görülen bir sorun nedeniyle soluğu mahkemede aldı.

Kışların sert geçtiği ve bu nedenden dolayı yollarda tuz ve kum kullanılan bazı yerlerdeki Tesla Model 3 kullanıcıları, arabalarının daha aşağı kısmında hayret verici derecede seri bir şekilde ortaya meydana çıkan badana bozulmasını ayrım ettiler. Tesla’nın soğuk iklimlerde yaşayan kullanıcılarına bedava sunduğu “Bütün Hava Koşullarına Aleyhinde Koruma Kiti” olmasına karşın araçların bir anda bu hale gelmesi tepki çekti.

İşte Tesla Model 3 kullanıcılarının karşılaştığı sorun:

sorunun fotoğrafı

Tesla, bu koruma kitini “Kış yolu koşullarını iyileştirmek için ağır tuz, kum ve çakıl kullanılan belirtilen bölgelerde, boyanızın taş yongalarından korunmasına yardım etmek nedeniyle bedava olarak Bütün Hava Koşullarına Karşısında Koruma Kiti sağlıyoruz. Kendi kendine montaj talimatları dahildir” açıklamasıyla kullanıcılarına sunduğu halde bu stil bir sorunun baş göstermesi kullanıcıları duruşma yoluna itti.

Bilhassa Kanada bölgesinde; kışların engebeli geçmesi, yolların bu şekilde olması ve o konumda epeyce artı Model 3 kullanıcısı olması o bölgede çoğu sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Tesla’nın bu boya sorunlarını onarmayı reddetmesi üzerine, bir Model 3 kullanıcısı olan Jean-François Bellerose Tesla’ya karşı olan bu davayı açmaya karar verdi.

Bellerose, Tesla’nın bu sorunu garanti kapsamına almadığını ve bir araba tamircisininse bu sorunu düzeltmek için 4.700 dolar önerge ettiğini belirtti. Derhal bu durumdan felakete uğramış olan öteki kullanıcıları aramaya başlayan Bellerose’nin Tesla’dan talebiyse, sorunun çözülmesiyle birlikte her kullanıcıya 500 dolar ödenmesi. Şimdilik mahkeme sürecinde olan davanın sonucunun ne olacağıysa birçok birey tarafından merakla bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir