Anasayfa / Genel / Tesla, Model 3 ’e Kablosuz Telefon Şarjı Özelliği Ekliyor

Tesla, Model 3 ’e Kablosuz Telefon Şarjı Özelliği Ekliyor

Drive Car Tesla kadar ortaya çıkan bilgilere ilave olarak bir kullanıcı Tesla Motors Club isimli forum sayfasında, bahsedilen iki özelliğin 4 Haziran ve sonrasında üretilen Tesla Model 3 araçlarında standart haline getirildiği bilgisini paylaştı. İddiaları onaylamak namına Tesla ile iletişime geçmeye çalışan Mashable sitesi yetkilileri ise firmadan bu konuyla ilgili bir doğrulama bilgisi alamadılar.  

Amerika Birleşik Devleti merkezli Tesla, kablosuz çok miktar ve USB type-C özelliklerini başlangıçta 2020 yılı mart ayında tanıtılan Model Y aracında kullanmıştı. Daha ardından işyeri, sadece Çin ’de üretilenler elde etmek üzere Model 3 isimli aracına yeni şarj seçeneğini eklemeye başlamıştı. Zaten Model 3 araca sahip olan kullanıcılar ise Tesla ’nın çevrimiçi mağazasından 125 dolar karşılığında kablosuz sorumluluk aparatına sahip olabilirler. Bu durumu firmanın, elinde bulunan Model 3 stoklarını son vermek ve Model 3s modeli üretimine başlatmak için yapmış olduğu bir strateji olarak değerlendirenler olduğunu da belirtelim. 

Kablosuz yük aparatı geçen yıl tanıtılmıştı: 

Tesla, kablosuz şarj aparatını geçen yıl Model 3 dünya genelinde daha yaygın bir kullanıcı kitlesine ulaştığında tanıtmıştı. Böylelikle kablosuz şarj destekleyen Android aygıt sahipleriyle iPhone 8 ve sonrasındaki modelleri kullanan Model 3 sahipleri, araçlarında kablosuz şarj özelliğini kullanabiliyorlar. Işyeri hemen şimdi yeni üretilen elektrikli araçları için kablosuz çok miktar özelliği ve yeni USB type-C portlarının standart olup olmayacağı konusunda bir izah etme yapmadı fakat yeni özelliklerin çoğu Tesla severi çoktan heyecanlandırdığını söyleyebiliriz.  

Tesla araçların tasarımını ve barındırdığı özellikleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.  

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir