Anasayfa / Genel / Tesla ’lara da Modifiye Yapılabileceğinin Kanıtı Tesla Arabalar

Tesla ’lara da Modifiye Yapılabileceğinin Kanıtı Tesla Arabalar

Dünya üstünde elektrikli araba denildiği süre akla ilk gelen firmalar arasında bulunan Tesla, tasarımlarıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyordu. yine de otomobiller var olduğu sürece birileri mutlaka modifiye yapacaktır ve Tesla da bu noktada bir istisna oluşturmuyor.

Her ne dek elektrikli otomobilleri modifiye etmek biraz daha kompleks olsa da bu koşul, öyle çok Tesla sahibinin araçlarını kendi isteklerine kadar şekillendirmesine engel değil. Bu modifiyeli araçların bazıları oldukça şık.

Mojo Personal Tesla

mojo tesla

Mike Mogliewski aracın üstüne bir kargo bagajı yerleştirmekle kalmamış, otomobilin tamamını da kamuflaj desenli vinil kaplama ile modifiye etmiş. 

Funky Tesla

funky tesla

Finlandiya ’dan gelen bu acayip Tesla Kari Kallonen ’e ait. Tekerlekli bir grafiti duvarını hatırlatan araba, Kallonen kadar kızını elektrikli otomobillere yönlendirmek için planlanmış.

Kovboy Teslası

tesla

Tesla ’nın fütürist konsollarında hoşlanmayan bir kullanıcı, Tesla T Sportline aracı için timsah derisi kullandığı kovboy esintili bir kaplamayı tercih etmiş.

Tron Tesla

tron tesla

Fütürist çizgileri değil sır olarak saklamak, daha da öne dahil etmemek isteyen Nicola Franceschi ise Tron filminden ilham alarak otomobilini gece parlayacak ve hatlarını LED ile aydınlatacak bir modifiyeyi tercih etmiş.

Polis Teslası

polis tesla

Güç çıkışı arttırılmış, kaplamaları değiştirilmiş ve içine polis ekipmanları yerleştirilmiş bu Tesla Model X ’ler, İsviçre ’de yer alan Basel şehrindeki polisler göre kullanılıyor. 

Tesla Mad Max

mad max tesla

Mad Max filmlerinde kıyamet ardından cümbür cemaat araçlarla geziyor. Bu dünyada bir vakit sonra petrolün biteceğini göz önüne alırsak, kendine yeten güneş panelleri, çarpışma önleyici ön korumaları ve taşlara karşısında dayanıklı lastikleriyle bu Tesla Roadster her şeye hazır gibi duruyor.

Türünün tek örneği Tesla

will.i.am tesla

Usta will.i.am ’e ait olan bu Tesla S, muhtemelen Tesla mühendislerinin bile beklemediği değin çok değişiklik geçirdi. Orijinalini sadece hatırlatan bu modelde kapılardan lastiklere aracın her noktasında şartların değişmesi yaptı. 

Gazi Teslası

askeri tesla

Amerikan Kutlama Günü etkinlikleri için hazırlanan bu Tesla, kamuflajları ile dikkat çekiyor. Orman kamuflajı ile kaplanan aracın üstünde ABD ordusu kadar kullanılan yıldız da göze çarpıyor. 

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir