Anasayfa / Genel / Tencent, Netflix Benzeri Dijital Yayın Platformu Iflix’i Satın Aldı

Tencent, Netflix Benzeri Dijital Yayın Platformu Iflix’i Satın Aldı

Çinli sosyal ağ ve misafir etme devi Tencent, 13 ülkede etkinlik belirten Güneydoğu Asyalı yayınlama platformu Iflix‘i satın aldı. Tencent, bu hamleyle Asya’daki yöresel yayın faaliyetlerini daha da sağlamlaştırmayı ve milletlerarası alanda da Netflix güya şekilde genişlemeyi hedefliyor.

Tencent, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Güneydoğu Asya’daki varlığını desteklemek amacıyla Malezya merkezli video akıntı platformu Iflix içeriklerini, teknolojisini ve kaynaklarını satın aldığını belirtti. Şirket, sektördeki bir takım içerik ortaklarının konu hakkında bilgilendirildiğini ve Iflix marka adının en düşük 6-12 aylık bir zaman her tarafında kalmaya devam edeceğini söyledi.

Tencent, Iflix ile birlikte Asya bölgesinde gücünü en ince ayrıntısına kadar artırmış oldu

tencent, iflix

Iflix’in hizmeti, Nisan 2020 itibarıyla, 25 milyondan fazla faal kullanıcıya ve ayda 2,5 milyar dakikadan fazla görüntülemeye ve ulaştı. Böylesine yüksek potansiyeline ve en yakın rakibi Hooq’un kapanmasına rağmen Iflix, somut olarak sıkıntılar yaşıyordu. 2018 yıllık yılında şirketin vergiler sonrası zararları %30’luk bir artışla 158 milyon dolara yükselmişti.

Tencent yaptığı açıklamada, “Iflix’in teknolojisini ve kaynaklarını satın aldık. Bu, milletlerarası yayınlama platformumuz WeTV‘yi Güneydoğu Asya’da genişletme ve kullanıcılara fazla dağıtılmış tür ve dillerde milletlerarası, yerel ve orijinal yüksek nitelikli içerik sağlama stratejimizin bir parçası.” ifadesini kullandı. Ayrıca WeTV’nin alan içinde daha geniş bir kitleye ulaşacağını ve daha iyi bir görüntüleme deneyimi sunacağını belirtti.

tencent video, iQIYI

Şirketin Çin’deki yayınlama platformu Tencent Video, mart ayı sonunda 110 milyondan pozitif ücretli aboneye sahipti. Diğer yanlamasına WeTV, Güneydoğu Asya’da ABD devi Netflix ve Çinli rakip iQIYI’yi taşıyan enerjik bir rekabetle aleyhinde karşıya kalacak. Tencent’in iQIYI ile ilk görüşmelerde olduğu ve platformun en büyük hissedarı olmayı amaçladığı bildirildi. İki şirket de Asya’da güçlü bir konuma ulaşmak için adımlar atsa da, bugüne kadar etkili olamadı.

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir