Anasayfa / Genel / Televizyonları Üzerinden YouTube İzleyenlerin Sayısı Açıklandı

Televizyonları Üzerinden YouTube İzleyenlerin Sayısı Açıklandı

YouTube, günden güne büyümeye devam ediyor. Milyonlarca içeriği bünyesinde barındıran platform, birçok öbür aygıt aracılığıyla kullanılabiliyor. Kullanım farklı alanlara yönlendirilmiş platformlarda kullanılmasına rağmen son zamanlarda kullanıcılar içerikleri daha büyük ekranlardan görüntülemeye başladı. Son ortaya çıkan verilere kadar YouTube kullanıcıları telefonlarından uzaklaştı.

İzleyicilerin görüntüleme davranışlarında ortaya meydana çıkan metamorfoz, ilginç bir istatistiği de gün yüzüne çıkardı. Amerika Birleşmiş Devletleri’nden alınan verilere göre her ay 100 milyonu aşkın kullanıcı YouTube ve YouTube TV’yi televizyonlarında izliyor. aynı zamanda televizyon izleme süresi de geçen yıla oranla %80’lik bir oranda artarken canlı içerik izleme oranı 2019’a tarafından %250 büyüme gösterdi.

YouTube, sanal yarışma Ultimate Home Championship’i duyurdu:

Ultimate Home Championship

YouTube, dijital reklam pazarını hedefleyen bir etkinlikte NewFronts sunumunun bir parçası olarak bu istatistikleri vurguladı. Şirket, hem atletlerin ve YouTube karakterlerinin evde yaptıkları etkinliklere dayanan bir sanal müsabaka düzenleyeceğini duyurdu. ‘Ultimate Home Championship’ olarak adlandırılan sanal müsabaka, ünlü basketbolcu Stephen Curry’nin ev sahipliğinde düzenlenecek ve toplanan paralar koronavirüs yardımlarında kullanılacak.

YouTube’u bünyesinde barındıran Google, uzun bir süredir kullanıcıları telefonlar yerine daha büyük ekranlara yönlendiriyordu. Şimdi ortaya meydana çıkan verilere bakarsak Google’ın bu çabaları meyvesini vermiş gibi görünüyor. Gerçekten koronavirüs sebebiyle çoğu kişinin evde kalması da televizyon kullanımının artmasında önemli bir rol oynadı.

YouTube, bu salgın sırasında kullanıcıların izleme alışkanlıklarının nasıl değiştiğini de bizlerle paylaştı. Maya ile alakalı videoların izlenme oranı, mart ayının ortasından mayıs ayının ardına kadar %400’lük bir çoğalma gösterdi. Yemek yapma videolarının izlenme sayısı geçen seneye tarafından %45’lik bir çoğalma yaşarken evde çalışma videoları mart ayının ortasından bu yandan %200’lük bir artışa sahne oldu.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir