Anasayfa / Genel / Tarım Bakanlığı, Sahtecilik Yapan 69 Firmanın 136 Gıda Ürününü İfşa Etti

Tarım Bakanlığı, Sahtecilik Yapan 69 Firmanın 136 Gıda Ürününü İfşa Etti

Yaptığı son çalışmanın raporunu kamuoyu ile paylaşan Tarım ve Orman Bakanlığı, toplamda 69 firmaya ait 136 parti ürünle ilgili yorumlama yaptı. Vatandaşların sağlığını riske atan bu ürünleri ifşa eden Tarım ve Orman Bakanlığı, ürünler konusunda vatandaşları uyardı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıklamalarına kadar sizlerle eksik sonra paylaşacağımız bir takım marka ve bu markalara ait 136 parti ürünün taklit ve tağşiş yapıldığı ya da gıdaların içerisine dışarıda hap etken maddesi eklendiği tespit edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı kadar yapılan açıklamalarda vatandaşların sağlığının korunması ve hileli rekabetin önlenebilmesi için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü açıklama edildi. Bakanlık, laboratuvarda yapılan çalışmaların sonucunda halkın sağlığını tehdit eden marka ve ürünleri kamuoyu ile paylaştı. Bakanlığın açıklamalarına göre alkollü ve alkolsüz içecekler de dahil edinmek üzere pek fazla markaya ait ürünlerde sahtecilik saptama edilmiş durumda.

Tarım ve Orman Bakanlığı göre tespit edilen haksız gıdalardan bazıları

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ifşa ettiği ürün ve markalar yalnızca bunlarla sınırlı yok. Eğer sizler de bu listenin tamamına ulaşıp, sahtecilik saptama edilen 136 ürünün tümünü analiz etmek isterseniz, burada yer alan bağlantıyı kullanarak bakanlığın devlete ait açıklamasına yakından bakabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir