Anasayfa / Genel / Tanımadığı Birinin Arabasını Su Baskını Baskınından Kurtaran Adam, Sosyal Medyanın Kahramanı Oldu

Tanımadığı Birinin Arabasını Su Baskını Baskınından Kurtaran Adam, Sosyal Medyanın Kahramanı Oldu

Meksika Körfezi boyunca ilerleyen Cristobal Kasırgası, son birkaç gündür ABD ’yi korkutma ediyor. Son olarak Mississippi eyaletini vuran fırtına, bölgede sel baskınlarına neden oldu. Mississippi ’yi etkisi altına alan bu sel baskınları esnasında hiç tanımadığı birinin arabasını kurtaran Austin Owens isimli bir adamsa sosyal medyanın kahramanı oldu.

Olayın yaşandığı sırada Mississippi Gulfport ’ta olan Owens, üye olduğu bir Facebook grubunda turuncu bir Mazda RX-7 fotoğrafı gördü. Yapılan paylaşımda arabanın kendine fazla yakın bir konumda bulunan Biloxi ’deki Golden Nugget Casino ’da olduğunu öğrenen adam, fotoğrafa açıklama yerine getirmek yerine hemencecik bir arkadaşını arayarak harekete geçti.

Owens ve arkadaşı, aracın selde sürüklenmesini durdurmak için tekerleklerin altına briket yerleştirdi:

selden kurtarılan Mazda RX-7

Daha önce hiç görmedikleri birinin arabasını kurtarmak için Ford Bronco marka bir otomobile atlayıp yola çıkan iki dost, Biloxi ’ye gitmeden önce ev eşyaları satan bir mağazada durarak birkaç briket satın aldı. Olay yerine vardıklarında Mazda ’nın sahibi ve diğer birkaç kişi, Mazda RX-7 ’nin derhal yanına park edilmiş bir Ferrari 360 ’ı kurtarmaya çalışıyordu.

Mazda ’nın sahibi ve öteki iki kişi Ferrari ’yi kurtarmaya çalışırken Owens ve arkadaşıysa daha önce tuğlalar ile yerden yükseltilmiş olan Mazda üzerinde çalıştı. Mazda ’yı kurtarmayı başaran ikili, daha sonrasında diğerlerinin Ferrari ’yi römorka yüklemelerine de yardım etti.

Owens, aynı şeyi başkasının da kendisi için yapacağını düşünüyor:

selden kurtarılan Mazda RX-7

Hiç tanımadığı birine yardımcı olmak için düşünmeden yola koyulan Owens, neden böyle bir şey yaptığını şu sözlerle açıklıyor: “Hoş, nadir bir araba ve çevrede bu araçlardan bundan böyle fazla fazla bulunmuyor. Bu, benim rüya otomobillerimden biri. Böyle bir arabayla aynı durumda kalırsam, umarım birisi benim için benzer şeyi yapar. Onu orada öylece bırakmak içimden geçmedi.”

Owens ve arkadaşı daha gelmeden önce sahibi Mazda ’yı briketlerin üzerine oturtmuştu ancak olasılıkla arabayı kurtarmak için tatmin edici olmayacaktı. Genç adamın bu misal davranışı, sosyal medyada da büyük alkış topladı.

Hakkında admin

Check Also

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'yu Türkiye'de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’yu Türkiye’de Ön Siparişe Açtı (Kaç TL?)

Apple’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatlarını açıkladığı iPhone 12 serisinden iki model ön siparişe açıldı. iPhone …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir