Anasayfa / Genel / Tamamen Elektrikli Volkswagen ID.4’ün Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Tamamen Elektrikli Volkswagen ID.4’ün Fotoğrafları Ortaya Çıktı

ABD ’de patlak veren emisyon skandalının arkasında dümeni e-mobiliyete ve elektrikli otomobillere kıran Volkswagen, ürün gamını elektrifikasyonu esas alarak genişletmeye devam ediyor. Alman otomotiv devi, yakın vakit sonradan yeni elektrikli crossover modeli ID.4 ’ü tanıtmaya hazırlanıyor.

VW ’nin, geçtiğimiz mart ayında kamuflajlı görüntüsünü paylaştığı ID.4, bu kez bütün tasarımını açığa vuran fotoğrafları ile karşımızda. Kaputundan bagaja içten akıcı zarif hatlarıyla dikkat çeken tam elektrikli crossover, selefi ID.3 hatchback’e kıyasla çok daha sportif bir görünüme sahip.

En Ince Ayrıntısına Kadar elektrikli bir crossover olan Volkswagen ID.4, son derece şık bir tasarıma sahip

Volkswagen ID.4

Sızdırılan görüntülerden yola çıkarak VW ID.4’ün Tesla Model Y. Fords Mustang Mach E ve Jaguar I- PACE ile aynı bir tasarım anlayışına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öteki bir deyişle Alman devi, bu yeni modeliyle yukarıdaki markalara rakip sunmuş gibi görünüyor.

ID.4’ün standart modelde 402 kilometre, en üstteki versiyonunda ise 483 kilometre sürüş menzili sunması bekleniyor

Volkswagen ID.4 tasarım

ID.4’ün standart modelde 402 kilometre, en üst versiyonunda ise 483 kilometre sürüş menzili sunması; arkadan çekiş sisteme sahip versiyonda, tartı merkezini düşük yetişmek için daha aşağı gövdenin merkezine yakın yerleştirilmiş yüksek voltajlı bir pil ile gelmesi bekleniyor. ID.4 ’ün AWD (All-Wheel-Drive) yani dört tekerlekten çekişli varyantının ise daha sonraki bir tarihte satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle lansmanı ertelenen aracın ne süre piyasaya sürüleceği şimdilik muhakkak yok

Volkswagen ID.4 1

Gücünü tamamen elektrikli kuvvet aktarma organından alacak olan ID.4’ün ilk olarak 2020 Cenevre Araba Fuarı’nda tanıtılması planlanmıştı, ama COVID-19 salgını sebebiyle faaliyet iptal edilmişti. VW ’nin merakla beklenen yeni crossover ’ını ne süre tanıtacağı şimdilik belirlenmiş yok fakat tanıtım gerçekleştiğinde sizleri bilgilendireceğimizden belirli olabilirsiniz. 

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir