Anasayfa / Genel / Studio Ghibli’nin İlk CGI Filmi ‘Aya and the Witch’in Bazı Detayları Ortaya Çıktı

Studio Ghibli’nin İlk CGI Filmi ‘Aya and the Witch’in Bazı Detayları Ortaya Çıktı

Ünlü anime yönetmeni Hayao Miyazaki‘nin ‘Spirited Away’ ve ‘Howl’s Moving Castle’ gibi filmleriyle tanınan Studios Ghibli‘nin yeni filmi ‘Avuç Içi and the Witch’ ile ilgili yeni ayrıntı ortaya çıktı. Studios Ghibli’nin CGI, yani ayrıntılarıyla bilgisayar efektlerine dayalı, olacak olan ilk filmi Avuç Içi and the Witch’in yönetmen koltuğundaysa Hayao Miyazaki’nin oğlu Goro Miyazaki oturuyor olacak.

Demin filmin hikâyesi ve vizyon tarihi gibi detaylarıyla ilgili bir data bulunmasa da filmden yeni yayınlanan görsellerle birlikte ilk kez baş kişilik Aya edinmek üzere bir takım karakterler seyircilerle paylaşıldı. 

Önde şarkı söyleyen Avuç Içi ve diğer karakterler:

Aya and the Witch Miyazaki

Japon medyasında paylaşılan görselde, önde filmin baş karakteri olan Aya ve ardından filmde yer alacak öteki karakterler görülebiliyor. Bu karakterlerin kim olacağı ve hikâyenin neresinde yer alacakları gibi detaylarsa hemen şimdi paylaşılmadı. Bu da izleyicilerin aklına “Aya kim?” ve “Niçin bu karakterler Avuç Içi ile birlikte bir grupta müzik yapıyor?” sorularını getiriyor. 

İngiliz yazar Dianna Wynne Jones‘un ‘Earwig and the Witch‘ kitabından uyarlanan bu filmde yönetmenlik koltuğuna oturan Hayao Miyazaki’nin oğlu Goro Miyazaki, Avuç Içi and the With ile alakalı verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Japonya’da çok pozitif sayıda yetişkinin yanı sıra çok az sayıda çocuk bulunuyor. Bu az sayıdaki çocuk için bu durumun şiddet olduğunu düşünüyorum çünkü fazla fazla yetişkin ile başa çıkmak zorunda kalıyorlar. Bir gün bunları düşünürken Aya ile tanıştım ve o lahza ‘İşte bu! Bu, bütün o yetişkinlerle başı çıkmanın yolu’ diye düşündüm. Lütfen bu bağlamda Aya and the Witch’i izleyin ve Aya’nın bütün o baş belası yetişkinlerle nasıl başa çıktığını görün. Tüm saygımla umuyorum fakat Avuç Içi, tüm çocuklara gerekli cesareti verebilir.”

Aya and the Witch Miyazaki

Miyazaki hayranlarının büyük alaka gösterdiği Avuç Içi and the Witch’in demin muhakkak bir vizyon tarihi bulunmasa da filmin, bu yılın sonlarına dürüst vizyona girmesi bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3070’in 3DMark Performansı Ortaya Çıktı

8nm Ampere GA104 tabanlı NVIDIA GeForce RTX 3070 kart, GeForce RTX 2080 Ti’dan biraz daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir