Anasayfa / Genel / Steam Yaz İndirimleri İle Gelen Puan Dükkanı Sistemi Kalıcı Olacak

Steam Yaz İndirimleri İle Gelen Puan Dükkanı Sistemi Kalıcı Olacak

Steam, Yaz İndirimleri ile birlikte oyunculara Puan Dükkanı adlı bir nitelik sundu. Bu işyeri baştan sona Steam’de alışveriş yaparak veya Steam Topluluğu’na katkıda bulunarak kazandığınız puanlarla profilinizi özelleştiren öğeler alabiliyorsunuz. Dahası daha önce Ay Takvimi Yeni Yılında sunulan sisteme eş puan dükkanı, Steam’de kalıcı olacak.

Steam, mağazada harcadığınız her 1 TL için 14 puan veriyor. Alacağınız her oyun, DLC, ekipman, başvuru formu, albüm ya da oyun içi unsur karşılığında puan kazanıyorsunuz. Puanlarla alacağınız öğelerle profilinizi özelleştirebiliyor, hatta profil setinin tamamına sahip olarak Altın Yaz Profili elde edebiliyorsunuz.

Steam’de kazandığınız puanları Puan Dükkanı’nda harcayabileceksiniz

steam puan sistemi

Steam’de yaptığınız alışverişlerle aldığınız puanları; animasyonlu çıkartmalar, arka planlar ve avatarlar gibi dijital öğeler için harcayabiliyorsunuz. Diğer yanlamasına Steam’deki incelemeleri ve kullanıcılar kadar oluşturulmuş içerikleri öne dışında tutmak için onlara ödül verebiliyorsunuz. Ödülü cümbür cemaat görebiliyor ve incelemeyi yazar da 100 puan kazanıyor. Keza hem incelemeyi yapan, ayrıca de puanlayan ödül olarak rozet kazanıyor.

steam yaz altın profili

Steam puanlarının süresi dolmuyor, fakat iade ettiğiniz içeriklerden kazandığını puanlar geri alınıyor. Steam puanları koleksiyon kartları gibi değiş tokuş edilemiyor ve satılamıyor. Valve, koleksiyon kartı sisteminin değişiklikten etkilenmeyeceğini kaydetti. İfadeler ve arkadaki plan gibi öğeler koleksiyon kartı sistemi yoluyla erişilebilir olmaya devam edecek, ancak bundan böyle doğrudan puanlarla da alınabilecek.

Yeni puan sistemi ve Puan Dükkanı, Steam’de Yaz İndirimleri’nin arkasından da platformda yer almaya devam edecek. Keza bir kez daha andırmak icabında Steam’de Yaz İndirimleri başladı ve 9 Temmuz’a dek sürecek. Puan Dükkanı ile ilgili bütün detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir