Anasayfa / Genel / Steam Cevher Nedir, Ne İşe Yarar?

Steam Cevher Nedir, Ne İşe Yarar?

Milyonlarca kullanıcısı ve sunduğu kayda değer hizmetlerle yıllardır internetteki hizmet piyasasının önde gelenlerinden olan Steam, oyun, eklenti paketleri ve video satışı yapmaktadır. Windows, Linux, MacOS işletim sistemleriyle ahenkli olan Steam, 2003 yılından beri etkin olarak hizmet vermektedir.

Steam, cevher sistemiyle de kullanıcılarına bir takım haklar tanımaktadır. Cevher kazanmanın ayrı yolları bulunmaktadır. Özel Steam eşyalarını kazanmak isteyenler için Steam cevher nedir, ne işe yarar gibi soruların cevaplarıyla haberimize devam edelim.

Steam cevher nedir?

Steam Cevher nedir?

Steam cevher veya Steam Gem, para kazanmak ya da seviye sıçramak isteyen kullanıcıların kazanç elde ettiği yollardan biridir. Cevherleri biriktirerek 1000 cevher sayısına ulaştığımızda, cevher çuvalı oluşturabiliriz. Oluşturduğumuz cevher çuvallarının piyasasını yapabiliriz. Steam’in kullanıcılarına sunduğu bir özellik olan cevher, farklı metotlarla kullanıcıların işlerine yarıyor.

Tüm kullanıcıların yer aldığı bir pazarda sizi manâlı roller ve keşifler bekliyor. Gerçekten bütün mesele bu piyasaya hakim olmakla başlıyor. Ne işe yaradığını ve nasıl kazanıldığını öğrendikten sonradan, siz de Steam cevherlerini kazanarak bunu çeşitli durumlarda kullanabileceksiniz.

Steam Cevher ne işe yarar?

Steam cevherin ne işe yaradığı sorusuna karşılık verilebilecek ilk yanıt, rozet kazanmanızı karşılamak olacaktır. Steam ’de indirip oynadığınız bütün oyunlardan belirtilen miktarlarda kart kazanırsınız. Bu kartların da setleri vardır ve siz bu setleri tamamladığınızda rozetler oluşturarak Steam seviyenizi yükseltebilirsiniz. 

Steam cevher

Kart kazanma hakkınız dolduğunda bu işlemi cevher karşılığında yerine getirebilirsiniz. Cevherleri kullanarak Steam üzerinden hızlandırma paketleri oluşturabilirsiniz. Bu da dolambaçlı olarak Steam cevher ile oyun satın alma işlemini gerçekleştirmenizi sağlar.

Topladığınız cevherleri, “Cevherleri çuvala doldur” seçeneğiyle her 1000 adet cevher için bir adet cevher çuvalı oluşturabilirsiniz. Sonrasındaysa doldurduğunuz bu çuvalı, Steam Topluluk Pazarı üzerinden satabilirsiniz.

Kart haklarınız dolduğunda ne yapmalıyım?

Steam, size belirtilmiş şartlar sunar. Kart kazanma hakkınız dolduğunda, üçlü bir koleksiyon kartından oluşan Hızlandırma Paketi için uygun duruma gelerek bu şartı sağlarsınız. Uygun durumda etkin olabilmek için haftada en az bir kez Steam hesabınıza antre yapmış olmalısınız.

Steam gem

Haklarınız dolduğunda, 3 adet koleksiyon kartı içeren Hızlandırma Paketi kullanabilirsiniz. Uygun halde bir hesap kullanıyorsanız; Steam seviyeniz Hızlandırma Paketi düşürme ihtimalinizi arttırır.

Steam Hızlandırma Paketi nedir?

Steam Hızlandırma Paketi, Steam ’in kullanıcılara sunduğu hizmetlerden bir tanesidir ve içerisinde her bir oyun için üç adet kart bulundurur. Hızlandırma Paketi, tıpkı kartlar gibi tesadüfen şekilde düşmektedir. Keza bu işlemi yapmak için Steam ’de çevrimiçi elde etmek zorunda da değilsiniz. Hızlandırma Paketiyle karşınıza düşen kartlardan biri, nadir düşen Foil Kart olabilir.

Hızlandırma Paketi düşürme ihtimali artışı seviyelere tarafından nasıl belirlenir?

Hızlandırma paketi düşürme ihtimali artışı seviyelere göre nasıl belirlenir?

Düzey 10: kazanma şansınızda +%20 büyüme Düzey 20: kazanma şansınızda +%40 büyüme Düzey 30: kazanma şansınızda +%60 büyüme Düzey 40: kazanma şansınızda +%80 büyüme Düzey 50: kazanma şansınızda +%100 büyüme

Hızlandırma Paketi için gerekli şartları sağladığınızda uygun konumuna geleceğinizi bir önceki başlıkta söylemiştik. Seviyelere göre belirlenen Hızlandırma Paketi düşürme ihtimalimizin artması, seviyemize uygun bir şekilde gerçekleşir.

Steam Cevher nasıl kazanılır?

Cevher kazanmanın ayrı yolları vardır. Cevherleri edinmek envanterinizdeki ögeleri dönüştürmekle mümkündür. Bu öğeler; kartlar, arka plan ve rozetlerdir. Bu öğeleri cevhere dönüştürerek özel Steam eşyalarını elde etme imkanı yakalarsınız.

Cevher kazanmanın bir öteki yolu da Steam Kalabalık Pazarı üzerinden herhangi bir envanterinizi dönüştürmeden 1000 ’lik cevher çuvalı satın almaktır. Bir diğer cevher kazanma yolu ise indirim dönemlerinde düşen fiyatları fırsata çevirerek cevherleri satın alabilir ve ileride bu işin ticaretini yapabilirsiniz.

steam cevher çuvalı

Steam cevher denilince akla birçok soru da beraberinde geliyor. Ancak bunlardan en akla yatkın olanı kartlara, arka plana ve ifadelere karşın oynamak en akılcı yöntemdir. Bunları yaparak ve bazılarına süre harcayarak Steam Cevher alanınızı genişletebilirsiniz.

Cevher kazanmanın bir diğer yolu da Steam Topluluk Pazarı üzerinden herhangi bir envanterinizi dönüştürmeden 1000 ’lik cevher çuvalı satın almaktır. Bir öteki cevher kazanma yolu ise indirim dönemlerinde düşen fiyatları fırsata çevirerek cevherleri satın alabilir ve ilerde bu işin ticaretini yapabilirsiniz.

Steam Topluluk Pazarı nedir?

Steam Topluluk Pazarı nedir?

Steam platformunda yer alan oyunlar, çoğu oyun içi satın alınan mahsul kullanır. Örneğin; Counter Strike GO oyuncusu olan birisi için bunlar; item silahları, bıçaklar ve kostümlerdir. Steam Topluluk Pazarı, bu ürünlerin ve hizmetlerin satışının yapıldığı, müşteri ve satıcıların aleyhinde karşıya geldikleri bir pazardır. Buradaki ana etken, fiyatların talep-talep doğrultusunda belirlenmesidir.

Steam Gem bir çeşitlilik para mıdır?

Steam Gem özelliği, kullanıcıların etkileşimini ve Steam ’in kullanılabilirliğini arttırmak üzere tasarlandığı için piyasa düzeninin bir parçasıdır. Her piyasada olduğu gibi gem piyasasındaki şart da ticarete dayanmaktadır. Steam’in cevher özelliğine, elde ettiğiniz bilgilerle aktif olarak kullanabileceğiniz piyasa havuzu da diyebiliriz.

Steam Gem, kullanıcılar arasındaki ticarete veya oyuncuların oyun alımına katkı maddesi yapan bir Steam özelliğidir. Bu özelliği birçok kullanıcı gibi bu işe birazcık da olsun kafa yorarak elde edebilirsiniz fakat bu özelliğin direkt para ve satın alma üzerine işlemediğini vurgulamamız gerekiyor. Bu özellik doğru Steam içindeki ticaret kapasitenizi arttırabilir ve oyun alma işlemlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Steam ’deki cevherlerimi nasıl birleştirebilirim?

Steam cevher birleştirme işlemi

Cevherlerin bambaşka ayrı ve hepsinin aynı sembolde görünümü kullanıcıların canlarını azıcık sıkabilir. Cevherlerinizi birleştirmek, daha az bir alanda işimizi görmemizi sağlayabilir. Bunun için de yapmamız gereken şey; güvenilir bir arkadaşa sahip olmaktır.

Güvendiğiniz arkadaşınızla gemleri takas ederek birleştirebilir ve ondan geri size takas edilmesini isteyebilirsiniz. Bu yolu kullanarak gemlerinizi tek bir sembolde birleştirebilirsiniz. Fakat her tarafta uyarmakta üstünlük var; bu işlemi güvenmediğiniz kimselerle yapmayın.

Steam Cevher kazanmanın püf noktaları nelerdir?

Steam cevher kazanmanın püf noktaları

Yazımızın bu noktasına değin okuduğunuz bilgilerde Steam ’de cevher nedir, ne işe fayda ve nasıl kazanılır gibi soruların cevaplarını öğrendiniz. Steam ’deki kullanıcıların birçoğu gibi okuyucularımızın da cevher kazanma konusunda püf noktaları merak ettiğini düşündük.

Cevher kazanmak, ilk olarak tahammül ve süre gerektiren bir iştir tıpatıp ticaret gibi. Cevher galip gelmek için Steam hesabımıza açıklanmış bir zamanımızı rozetlere, kartlara ve arkadaki plana ayırmamız gerekiyor. Bunları yaparak ve sabrederek belirtilmiş bir süre diliminde ciddi miktarlarda cevher kazanabilirsiniz.

Steam Cevher ’de bot ile kazanç temin etmek olası mü?

Birçok oyunsever arkadaşın merak ettiği sorulardan birisi olan bot ile cevher galip gelmek mümkün müdür sorusu kafalarınızı azıcık kurcalayabilir. Ama kesin olabilirsiniz oysa bu aramalarınız netice vermeyecektir. İnternette araştırdığınız ve çoğu internet sitesinde bulunan “Steam cevher botu” başlıklı kaynaktaki bilgiler yanlıştır. Cevher kazanmaya dair bir bot veya diğer bir kandırma bulunmamaktadır.

Steam Cevher ’de cevher kazanmanın bütün yollarını bahsettiğimiz bu yazımızdan daha sonra siz de cevher kazanabilir, piyasada bu cevherlerinizi ilgili alanlarda kullanabilirsiniz. Webtekno ailesi, size bol kazançlar diler. 🙂

Hakkında admin

Check Also

Samsung, QLED TV'leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Samsung, QLED TV’leri ile Zirveye Oynamasının Arkasındaki Faktörleri Açıkladı

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, daha çok akıllı telefonları ile konuşuluyor olsa da gerçekte bilgisayardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir