Anasayfa / Genel / Star Wars: Squadrons’un Resmi Çıkış Tarihi ve Fragmanı Yayınlandı

Star Wars: Squadrons’un Resmi Çıkış Tarihi ve Fragmanı Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde Star Wars: Squadrons‘un Xbox’ın sitesi üstünde ortaya çıkışından daha sonra oyunla ilgili detayların açıklanması bekleniyordu. Bugün, Electronic Arts göre Star Wars: Squadrons’un 2 dakikalık fragmanı ve çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Star Wars serisinin yeni oyunu Star Wars: Squadrons, Motive Studios tarafından EA için geliştirildi. 

Oyunun hikâyesi ve oynanışı hakkında ortaya çıkan bilgilere tarafından Star Wars: Squadrons, Return of the Jedi filminden, 2015 yılında yayınlanan The Force Awakens filmine kadar arada geçen olayları konu edinecek. Bir ‘Direniş’ pilotu olarak oynayacağımız Star Wars: Squadrons’ta ilk şahıs şeklinde Star Wars serisinin ikon olmuş Asi Güçleri’ne ait olan X-Wing uzay gemilerini kullanıyor olacağız. Tek oyunculu bir hikâyeye ve fazla oyunculu bölümlere sahip olacak olan Star Wars: Squadrons, çapraz platform desteğine ve PC ile PlayStation 4 platformlarında da VR desteğine sahip olacak.

Star Wars: Squadrons’un fragmanı:

Electronic Arts, 18 Haziran günü düzenlenecek olan EA Play 2020‘de Star Wars: Squadrons’un bir oynanış videosunu da yayınlayacaklarını bugün yayınladıkları fragmanla beraber duyurdu. Ayrıca Electronic Arts bugün yaptığı açıklamada oyunun hikâyesiyle ilgili şu açıklamaları paylaştı:

“Star Wars: Squadrons’un tek oyunculu hikâyesiyle Galaktik İç Savaş‘ın sonlandığı günlerde bir Star Wars pilotu olmanın nasıl hissettirdiği deneyimle. Yeni Galaktik Cumhuriyet hür için savaşırken Galaktik İmparatorluk ise armoni istiyor. “

Star Wars: Squadrons, 2 Ekim 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında satışa sunulacak ve 39,99 dolarlık bir fiyata sahip olacak. Star Wars: Squadrons ile ilgili detaylı oynanış videosunu ve hikâye detaylarını bu hafta perşembe günü düzenlenecek olan EA Play 2020 etkinliğinde görebileceğiz.

Hakkında admin

Check Also

ABD'li Siyasetçinin İlk Twitch Yayını, Platformun Altını Üstüne Getirdi

ABD’li Siyasetçinin İlk Twitch Yayını, Platformun Altını Üstüne Getirdi

ABD’de demokratlar tarafında siyasi bir isim olarak yaşamını sürdüren Alexandria Ocasio-Cortez, dün akşam ilk kez Twitch …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir