Anasayfa / Genel / Star Wars: Squadrons’tan Oynanış Görüntüleri de Yer Alan Yeni Fragman

Star Wars: Squadrons’tan Oynanış Görüntüleri de Yer Alan Yeni Fragman

EA, hafta başında oyuncuları çok çok uzaktan bir galaksideki birinci şahıs gemi savaşlarına götüreceği yeni oyunu Star Wars: Squadrons‘u resmi olarak duyurmuştu. Şirket, dün gerçekleşen EA Play canlı yayını öncesinde yeni Star Wars oyununa daha derin bir görüntü sunan yeni bir fragman yayınladı.

Alışılmış Star Wars: X-Wing ve Star Wars: TIE Fighter uzay savaşı simülasyonlarının halefi olan Star Wars: Squadrons‘un yeni fragmanı, oyuncuları ikonik gemilerin kokpitine yerleştiren oynanış görüntülerine yer veriyor. Ayrıca oyunda yer alacak gemiler ve savaş mekanikleri hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

Star Wars: Squadrons, sekiz farklı gemi ile aksiyon dolu savaşlar sunacak

star wars squadrons gemiler

Yeni Star Wars oyunu, Star Wars: Return of the Jedi filminden sonraki olaylarla Galaktik İmparatorluğun son günlerini konu alıyor. Star Wars: Squadrons, oyuncuları 8 ikonik starfighter ve takviye gemisi ile uçmaya misafir etme ediyor. Savaşçı sınıfı gemilerde X-Wing ve TIE Fighter’ı yer alırken, daha hızlı Avcı sınıfı gemiler A-Wing ve TIE Interceptor var. Ayrıca Bombacı sınıfı gemiler Y-Wing ve TIE Bomber’ı, Destek gemileri ise her ikisi de Rogue One filminde yer alan TIE Reaper ve U-Wing’i içeriyor.

star wars squadrons, kruvazör

Star Wars: Squadrons, fazla oyunculu olarak birkaç farklı modda 5’e 5 çevrimiçi savaş içeriyor. Oysa büyük savaş, Filo Savaşları adı bahşedilen bir modda gerçekleşecek. Burada oyuncular, farklı alanlara yönlendirilmiş hamle ve savunma görevleri ile savaş alanının kontrolünü ele almaya çalışıyor. Savaş esnasında düşman kruvazörünün kalkan jeneratörü ve hedefleme sistemleri gibi manâlı bileşenlerinin yıkılması gerekiyor.

Star Wars evreninden ikonik pilotlar da oyunda görünecek

star wars squadrons, wedge antilles

Oyunun hikayesi, Star Wars serisinden Asilerin yıldızı Hera Syndulla ve sanatçı pilot Wedge Antilles de dahil edinmek üzere Star Wars evreninin derinliklerine iniyor. Özellikle bir sahnede Nadiri rıhtımı gösterilirken, Rogue One’da Mon Calimari Amirali Raddus göre yönetilen Profundity ile aynı model olan bir MC75 Yıldız Kruvazörü sergileniyor. Oyun, aksiyon doymuş gemi savaşlarının yanı sıra 50’den artı gemi modifikasyonu içeriyor.

Fragman keza tüm oyunun çok oyunculu modlar da dahil elde etmek üzere doğru VR desteği ile oynanabileceğini vurguluyor. PSVR dışında başka hiçbir özel VR sisteminden bahsedilmedi, keza joystick gibi herhangi bir alternatif denetleme cihazı da belirtilmedi. Star Wars: Squadrons, 2 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için Steam, Origin ve Epic Games Store üzerinden satışa sunulacak.

Star Wars: Squadrons fragman

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir