Anasayfa / Genel / Star Wars: Squadrons’da Oyun İçi Satım Alım Servisi Bulunmayacak

Star Wars: Squadrons’da Oyun İçi Satım Alım Servisi Bulunmayacak

2 Ekim’de çıkacak olan yeni Star Wars oyunu Star Wars: Squadrons hakkında oyunun geliştirici firması Motive Studios yeni açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Motive Studios’un Yaratıcı Yönetmen’i Ian Frazier‘ın oyun hakkında yeni verdiği röportaja tarafından Star Wars: Squadrons, kendi içinde işlenmiş bir oyun olacak. Ian Frazier açıklamalarına, “Sanırım şirket olarak akıl yapımız oldukça eski kafalı. Şirket olarak, 40 dolar fiyat etiketine sahip olacak Star Wars: Squadrons’u geliştirirken oyunculara karşı cömert adet edinmek istiyoruz ve oyuncuların adamakıllı doyurucu bir tecrübe yaşamasını hedefliyoruz. Bu bağlamda Star Wars: Squadrons çevrimiçi servisler üstüne dayalı bir oyun olmayacak. Bu oyuna hiçbir şey eklemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Ama oyuna yeni bir şeyler eklediğimizde bu yenilikler çevrimiçi servislere ast olmayacak.” biçiminde devam ediyor. 

Ian Frazier’ın bu açıklamalarına tarafından Star Wars: Squadrons, oyun içi satın alımlarda kullanılan mikro işlemlere sahip olmayacak ve oyuncular bir defa 40 dolar ödeyip oyuna sahip olduktan daha sonra işlenmiş bir oyunla ve deneyimle karşılaşacaklar. Bu haber bilhassa Star Wars: Squadrons’u bekleyen oyuncular için gayet olumlu bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Star Wars: Squadrons oyun içi satın alımlara sahip olmayacak:

Star Wars: Squadrons

Yan ki Electronic Arts‘ın ilerleyen dönemlerde Star Wars: Squadrons için DLC çıkartma gibi planları olduğu varsayım edilebiliyor. Lakin Motive Studios ve EA şu lahza çoğunlukla oyunun çıkışına ve hikâye moduna odaklanmış durumda. Star Wars: Squadrons’da 50’nin üstünde gemi özelleştirme malzemeleri ve seçenekleri bulunacak ve bu malzemelerin hepsi oyunculara ücretsiz bir şekilde sunulacak. Bu girişim Electronic Arts için ve AAA oyun dünyasında normal durum değil. Özellikle Electronic Arts’ın çoğunlukla oyun içi satın alımlara önem veren bir şirket olduğunu düşünürsek, Star Wars: Squadrons için alınan bu karar oyuncular için büyük bir sürpriz oluyor.

2017 yılında Star Wars Battlefront II‘nin çıkışında büyük bir tanıtım fiyaskosuna imza atan Electronic Arts, en son yayınlanan Star Wars oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order ile birlikte farklı bir pazarlama ve oyun geliştirme tarzına yönelmişti. Çoklu oyuncu modu bulunmayan ve oyun içi satın alımlar yer almayan Star Wars Jedi: Fallen Order’ın oyun dünyasında açıklanmış bir başarı yakalamasının gerisinde, Electronic Arts yine Star Wars: Squadrons ile bir önceki oyunun izinden gitmeye karar vermiş gibi görünüyor. Star Wars: Squadrons, 2 Ekim 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında satışa sunulacak.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir