Anasayfa / Genel / Star Wars Serisinin Yeni Oyunu Star Wars: Squadrons Resmen Duyuruldu

Star Wars Serisinin Yeni Oyunu Star Wars: Squadrons Resmen Duyuruldu

Electronic Arts bünyesinde geliştirilen Star Wars oyunları genel anlamda böylece fazla oyuncu kadar sevilse de serinin hayranları oyunlara bağlanmakta zorlanmıştı. yine de seride yer alan bazı oyunlar, oyuncuların kafasına kazındı ve günümüzde bile hâlâ oynanıyor.

Star Wars serisi bugün farklı bir olayla gündeme geldi. Xbox ’ın devlete ait sitesinde yeni Star Wars oyunu olan Star Wars: Squadrons belirdi. Bugüne kadar EA kadar duyurusu bile yapılmamış olan bu oyun, olasılıkla şirketin ertelenen EA Play etkinliğinde karşımıza çıkacaktı.

Oyun, EA kadar doğrulandı ve fragman tarihi duyuruldu:

star wars

Xbox ’ın resmi sitesinde gözüken Star Wars: Squadrons, iki pilotun bulunduğu bir resimle karşımıza çıktı. Resmin sol kısmında oyunun ön siparişle satın alınabileceği sayfaya yönlendiren bir buton da yer aldı. Tüm bu kaosun üstüne EA göre sürpriz bir tanımlama geldi.

EA, bugün EA Star Wars resmi Twitter hesabından paylaştığı tweet ’le birlikte yeni Star Wars oyunu olacak Star Wars: Squadrons ’u resmen doğruladı. Şirket, “Pilotlar aranıyor” ifadesiyle birlikte oyunun tanıtılacağı tarihi de verdi. Tweet ’e tarafından Star Wars: Squadrons, 15 Temmuz Pazartesi günü TSİ 18.00 ’da devlete ait EA Star Wars YouTube kanalında karşımıza çıkacak.

star wars

Star Wars serisine eklenecek yeni oyunun bize neler sunacağını tam olarak bilmesek de EA ’in tweet ’inden ve Xbox sitesinde yer alan görselden yüzeysel bir çıkarım yapabiliriz. Gördüklerimize göre Squadrons, daha çok havada geçecek savaşlara odaklanacak. Yani oyunda bir pilot olarak ödev alacağız.

Star Wars: Squadrons ’un görselinde keza Rebel ayrıca de TIE taraflarından pilotlar görüyoruz. Star Wars serisinde hava muhaberesine odaklı olarak meydana çıkan son oyun Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike ’tı. Bununla Birlikte Star Wars Battlefront serisi de fazla oyuncuda sadece hava muharebelerine müsade veren modlara sahipti.

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Operatörleri Açıklandı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli telekomünikasyon operatörü Etisalat, Ookla tarafından dünyanın en hızlı mobil operatörü ilan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir