Anasayfa / Genel / Star Trek: Strange New Worlds’ün Fragmanı ve Bazı Bilgileri Yayınlandı

Star Trek: Strange New Worlds’ün Fragmanı ve Bazı Bilgileri Yayınlandı

Uzayın en ücra köşelerini keşfetmek, gidilmemiş yerlere gidip, yapılmamış şeyleri gerçekleştirmek ve uzayda yeni hayat formlarının peşinden koşmak Star Trek serisi için tanıdık olmayan konseptler değil. Star Trek’in son zamanlarda meydana çıkan dizileri ile bu konseptler ve dizinin geleceğe ve bilim kurgu kavramına bakışı biraz daha ciddileşmiş olsa da, yeni gelecek olan Star Trek: Strange New Worlds ile dizi kökenlerine geri dönecek.

Not: Yazının devamında Star Trek: Discovery dizisine ait bazı spoilerlar yer almaktadır.

Star Trek: Discovery‘nin 2. sezon finalinde USS Discovery tayfası fazla uzaktan bir gelecekte sıkışıp kalmışken, Kaptan Christopher Pike, geminin ünlü bilim insanı Spock ve Kaptan Pike’ın sağ kolu olan Number One 23. yüzyılda kalmışlardı. Serinin hayranları tarafından epeyce sevilen bu üçlü, Star Trek: Strange New Worlds ile kendi dizilerine sahip olacak. Bu yeni dizi, James T Kirk’ün USS Enterprise gemisinin kontrolünü ele geçirmeden önceki 10 yılı işleyecek. Şu lahza dizi içerisinden bir bakış bulunmasa da, dizinin başrol oyuncularının dizinin gelişine dair konuştukları bir fragman sözde video CBS göre yayınlandı.

Star Trek: Strange New Worlds’ün başrol oyuncularının bulunduğu video:

Koronavirüs salgını ve arkasından gelen karantina dönemi çoğu alanda ve ekonomide etkilerini hissettirdiği gibi Hollywood da bu süreçten epeyce etkilenmiş durumda. Dizinin yapımcısı Akiva Goldsman, Variety üzerinden verdiği röportajda, Star Trek: Strange New Worlds’ün ne vakit çekilmeye başlanabileceği hakkında bir fikri olmadığını itiraf etti. Star Trek dizilerinin özel efekt ağırlık ve uzun bir üretim sürecine sahip olduklarını düşünürsek, yeni dizinin en iyi ihtimalle 2021’in ikinci yarısında izleyiciler ile buluşması bekleniyor. Ama yeniden Star Trek: Discovery’nin 3. sezonu ve yine serinin animasyon dizisi olan Star Trek: Picard’ın 2. sezonu, COVID-19 kısıtlamaları kaldırıldığında anında çekilmeye başlanacak. 

Fragmanda da görüldüğü üzere, Star Trek: Strange New Worlds; Spock, Kaptan Pike ve Number One rollerini yeniden Ster Trek: Discovery’nin orijinal oyuncuları canlandıracak. Keza yeniden aynı oyuncular, Star Trek: Discovery’nin 3. sezonunda da rollerine devam edecek.  Star Trek: Strange New Worlds’ün hikâyesine bakacak olursak Spock, Number One ve Kaptan Pike, dizideki olayların başlangıç tarihinden önce en düşük 3 senedir, 23. yüzyılda birlikte süre geçiriyor olacaklar. Hem bu dizide Kaptan Pike, trajik bir olay ile karşılaşacak. Dizinin yapımcısı Akiva Goldsman yeniden aynı röportajda Star Trek: Strange New Worlds’ün hikâyesiyle ilgili, “Bazı klasikleşmiş Star Trek olgularını bu dizi ile geri getirmeye çalışacağız. Bu dizi genel olarak daha optimistik ve bölüm bazlı olacak. ” biçiminde ifadelerde bulundu. Bu da aramak oluyor oysa Star Trek: Strange New Worlds, her hafta yeni bölümüyle öbür bir hikâyeyi işleyecek ve bu haftalık hikâyeler işlenirken dizinin, arkadaki planda da bütünleşmiş bir hikâyeyi işlenmesi bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5'in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

PlayStation 5’in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i 12 Kasım tarihinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir