Anasayfa / Genel / SSC Tuatara’nın İnanılmaz Hızlanma Anı (Video)

SSC Tuatara’nın İnanılmaz Hızlanma Anı (Video)

Günümüzdeki araba endüstrisinde süper otomobillerin de önemli bir yeri bulunuyor. Ayrıca performans keza de konfor açısından inanılmaz bir deneyim sunan bu araçlar, genellikle sınırlı sayıda üretiliyor. Bu süper otomobil üreticilerinden biri de SSC North America. SSC, ürettiği süper arabalarla çoğu otomobil tutkununun ağzını açık bırakmayı başarıyor. 

SSC’nin oldukça güçlü ekipmanlarla donattığı süper araçlarından biri de Tuatara. Yalnızca 100 adet üretilen Tuatara, 5,9 litrelik V8 motordan zor alıyor ve bu motor tamı tamına 1.775 at gücü sunuyor. Aracın bu yüksek at gücüne ulaşması içinse özel bir yakıt olan E85 kullanması gerekiyor. Bu yakacak yerine başka bir yakıt kullanırsa aracın ürettiği zor 1.370 beygir gücüne düşüyor.

Araçtakiler sürüş esnasında hızı fark etmedi:

Tuatara

özelliklere sahip Tuatara’nın bugün yeni bir videosu paylaşıldı. SSC’nin canavarı, 96 km/sa hızdan 193 km/sa hıza 2,5 saniyede ulaşmayı başardı. Aracın hayret verici şekilde kısa sürede bu kadar hızlanması kameralara yansıdı. Aracın içinde bulunan SSC’nin patronu Jerod Shelby ise bunu başardıklarını fark etmediğini eğlenceli bir şekilde dile getirdi.

Shelby, sürat sınırlandırıcının işlevini yerine getiremediğini sürüş sırasında ayrım etmediklerini ve bunun hakkında operasyon yapılması amacıyla e-posta gönderdiklerini söyledi. daha sonra ailesiyle akşam yemeği yediği sırada bir telefon aldığını söyleyen Shelby, telefondaki kişinin “Bu çekimlerin bazılarında 96 km/sa hızdan 193 km/sa hıza 2,5 saniyede ulaştığınızın farkında olan mısınız?” dediğini belirtti.

Bunun mümkün olmadığını düşünen Shelby, görüntüleri kontrol etmeye karar verdi. Gerçekten 2,5 saniyede bu kadar hızlandıklarını fark eden Shelby’ye telefondaki kişinin cevabıysa “Bu elbette çılgınca” oldu. Bunun üzerinde hız sınırlandırıcının ne olduğunu soran Shelby, onun modifiyeli olduğunu hatırladı. 

İşte aracın olağanüstü hızlanmasını gözler önüne seren görüntüler:

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Sosyal Medyadaki ‘Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı’ İddialarına Trendyol’dan Cevap

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir